piatok - 1. marca, 2024
Hurghada, Chcete si predĺžiť leto? Omán a Hurghada sú na tieto plány ideálne destinácie
Ilustračné foto: Jahidul-hasan/Shutterstock.com

Chcete si predĺžiť leto? Omán a Hurghada sú na tieto plány ideálne destinácie

Sú ľudia, ktorí ešte donedávna koniec leta oslavovali, pretože vysoké teploty im spôsobovali pomerne veľké a časté nepohodlie. Dnes je to však kvôli energetickej kríze inak a mnohí by sme si teplé počasie a leto priali po celý rok. Tak trochu si ale tento sen môžete splniť výberom exotických dovolenkových destinácii, v ktorých si komfort celoročného leta a príjemných teplôt užívajú po celý rok.

Predĺžením leta na dovolenke v Ománe a Hurghade, v čase, keď už u nás musíme zapínať vykurovanie, môžete nielen niečo málo ušetriť na energiách, ale si tiež zároveň dobre odpočinúť a spoznať pritom trocha inú krajinu a jej kultúru.

Poďme sa spoločne o tom presvedčiť.

Čím všetkým vás ohromí a upúta dovolenkový Omán?

Zlaté púštne duny a pláže s jemným pieskom, pevnosti zo 16. storočia a rušné trhoviská, impozantné hory a veľké kaňony – táto ponuka Ománu je naozaj rôznorodá, prístupná a zvyčajne prehliadaná. Pohľad do tejto krajiny sa väčšinou spája s jej tradičnou atmosférou, vďaka čomu je návšteva tohto miesta skvelým spôsobom, ako spoznať atmosféru Blízkeho východu.

Výhodou príjemnej dovolenky v Ománe ešte je, že krajina je oveľa menej preplnená ako jeho známejšie náprotivky na Arabskom polostrove, takže si môžete vychutnať prírodnú nádheru a kultúrne poklady bez toho, aby ste sa museli púšťať do spoznávania s davmi iných návštevníkov.

Hurghada, Chcete si predĺžiť leto? Omán a Hurghada sú na tieto plány ideálne destinácie
Foto: Stanley Kalvan/Shutterstock.com

Muscat — pevnosti, rybí trh a veľká mešita

Určite si pri návšteve Ománu nenechajte ujsť prehliadku mesta Muscat, kde nájdete nielen pevnosti, ale aj rybí trh a nádhernú mešitu. Nádherné biele mesto sa rozprestiera pozdĺž pobrežia Arabského mora, má staromódnu eleganciu, ktorá sa v iných regionálnych metropolách stratila. Namiesto nablýskaných výškových budov a turistických skupín tu nájdete nízke, obielené budovy s arabeskovými oknami, špicatými kupolami a jemnými balkónmi.

Nenechajte sa však zmiasť konzistenciou architektúry – Muscat v sebe skrýva množstvo rôznorodých aktivít, vrátane pláží, trhovísk, grandióznej mešity a nie jednej, ale dvoch pevností.

Príjemným spoločníkom na dovolenke v tomto exotickom regióne vám bude aj príjemné letné počasie a optimálna teplota vody mora na osvieženie.

Hurghada – hlavné turistické letovisko na pobreží Červeného mora

Mesto Hurghada sa nachádza na západnom pobreží Červeného mora a rozprestiera sa na ploche asi 36 km2. Z Káhiry je to na juhovýchod takmer 500 km, pričom na severe hraničí s Ras Gareb, na juhu so Safagou, guvernorátmi Sohag a Assyut na západe a na východe s Červeným morom.

Kedysi bola po celý rok slnečná Hurghada malá rybárska dedina, ale rozrástla sa na jedno z hlavných egyptských turistických letovísk na pobreží Červeného mora. A práve vody tohto mora sa postarali o nemalý rozmach tejto lokality, pretože sú pre mnohých turistov ideálne na potápanie a šnorchlovanie po celý rok, čo navyše spríjemňuje aj nádherné mierne podnebie Hurghady a Egypta.

Prečo sa vám návšteva Hurghady vyplatí?

Pretože má úžasné vodné aktivity, rušný nočný život a samozrejme teplé a príjemné počasie po celý rok!

Ak sa potom chcete schladiť v horúcom a suchom egyptskom podnebí, ideálne sú vodné športy! Rôzne strediská pozdĺž pobrežia Červeného mora ponúkajú návštevníkom windsurfing, šnorchlovanie, kitesurfing, jachting, potápanie a mnoho ďalších aktivít súvisiacich s vodou. Zabavia sa aj rodiny s deťmi, ktoré si vychutnajú dovolenku s originálnymi párty doplnkami ešte viac.

Počasie v Hurghade je mierne, pretože má subtropické púštne podnebie. Polovicu roka máte v tomto regióne horúco, zatiaľ čo v zime teplota takmer neklesne pod 16°C. Noci však môžu byť vďaka neďalekej púšti trochu chladné, čo je ale príjemné osvieženie.

Ak teda túžite po dovolenke, keď u nás úraduje chladná jeseň a zima, tieto destinácie sú na výlet ideálne. Tak sa o tom skúste presvedčiť a môžete sa pochváliť fotkami z dovolenky aj v zime.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …