streda - 31. mája, 2023
MHC, Choroba špinavých rúk ochromila hráčov MHC Martin! Hospitalizovaní sú traja pacienti
Foto

Choroba špinavých rúk ochromila hráčov MHC Martin! Hospitalizovaní sú traja pacienti

Dôsledkom nakazenia hepatitídou typu A, ktorá sa označuje ako infekčná žltačka alebo „choroba špinavých rúk“, sú v súčasnosti v Univerzitnej nemocnici Martin hospitalizovaní traja pacienti.

Ako pre Rádio Rebeca prezradila regionálna hygienička a vedúca služobného úradu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Martine Tatiana Červeňová, hospitalizovaný je jeden dospelý a dve deti. Dospelý je hráčom hokejového tímu MHC Martin. Vzhľadom na situáciu je celý tím preventívne vyradený z najbližších zápasov a nezúčastňuje sa ani tréningov. V prípade jedného z hospitalizovaných detí je nariadený preventívny dozor pre približne 37 detí, s ktorými pacient mohol prísť do kontaktu.

Hoci sa i napriek vyšetrovaniu doposiaľ nepodarilo zistiť konkrétny zdroj nákazy, situácia je momentálne pod kontrolou a prípadnému rozšíreniu možno ľahko predísť dodržiavaním osobnej hygieny. V prípade opaku sa dá Hepatitída typu A ľahko rozoznať vďaka niekoľkým konkrétnym symptómom.

O aktuálnej situácii v tíme MHC Martin nás v rámci živého rozhovoru v našom štúdiu s moderátorkou Evou Lacovou informoval aj jeho prezident – Michal Taliga.

Liečba hepatitídy typu A je viac-menej podporná. To znamená, že nebojuje priamo proti príčine ochorenia. Snaží sa vytvoriť také podmienky, aby mohol organizmus úspešne bojovať s vírusmi. Odporúča sa pokoj na lôžku a miernenie ťažkostí ako teploty, bolesti hlavy a zvracanie. Drastické pečeňové diéty sú už minulosťou. Stačí sa riadiť zásadami zdravej výživy a je možné jesť skoro všetko, na čo má človek chuť. O vhodnosti potravín je však lepšie poradiť sa s lekárom.

Zdroj: virusova-hepatitida.sk

Foto: MHC Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

SNM, Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Netradičná noc, plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká návštevníkov Slovenského národného múzea v Martine …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *