streda - 19. júna, 2024
Cigánsky oheň, Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

V sobotu 25. novembra budú mať priaznivci živelnej, temperamentnej hudby a tanca svoj sviatok! Na 17. ročník festivale profesionálnej rómskej kultúry – Cigánsky oheň predvedú svoje umenie interpreti ako Pablo Reyes & Gipsy Kings, ENIGMA ROMILOR, Rómske Srdce – rómsky tanečný súbor, Duo Farsa, Anastasija Melencova – animácia pieskom.

Ako vyhrať vstupenky na Cigánsky oheň úplne zadarmo?

Vyhrať voľné vstupenky na Cigánsky oheň 2023 nie je nič náročne. Stačí odpovedať na jednoduchú otázku a voľné vstupenky môžu byť tvoje!

Súťažná otázka znie:

Odkiaľ pochádza hudobno-tanečný žáner flamenco, z ktorého vychádza hudba Pabla Reyesa & Gipsy Kings?

A) Španielsko
B) Latinská Amerika

Svoje odpovede posielajte na mail sutaz@rebeca.sk najneskôr do 31.10.2023. Celkovo vyžrebujeme 2 výhercov, ktorí zhodne získajú 2 voľné vstupenky na Cigánsky oheň 2023.

Na Cigánskom ohni 2023 vystúpia:

Pablo Reyes & Gipsy Kings

Pablo Reyes je bývalý člen svetoznámych Gipsy Kings, hudobník, ktorý zanechal nezmazateľnú značku vo svete flamenco hudby. Ako člen Gipsy Kings prispel k ich celosvetovému úspechu s hitmi ako „Bamboleo“ a „Djobi Djoba“. Jeho vášeň pre flamenco v kombinácii s ovládaním hry na gitare vyvoláva pocit krásy a emócie, ktorá rezonuje dlho po zahraní poslednej noty. Pablo Reyes je skutočný umelec, ktorého odkaz naďalej inšpiruje a očarí starú aj novú generáciu milovníkov hudby.

Enigma Romilor

Skvelý hudobno tanečný súbor z Moldavska, ktorý okrem svojho talentu a temperamentu očaruje aj krásnymi kostýmami. Enigma Romilor je najlepším rómskym súborom v Moldavsku zloženým z umelcov a sólistov štátneho divadla v Kišiňove. Prezentujú kultúru, piesne a tance historického územia Besarábie. /dnešné Moldavsko, Rumunsko a juh Ukrajiny/.

Vystúpenie súboru sa dajú charakterizovať ako dynamická, výbušná balkánska farebná show tradičných piesní a tancov s ktorou úspešne vystupujú na viacerých svetových pódiách.

Tanečný súbor Horúce srdce

Tento rómsky tanečný súbor zo stredného Slovenska (Detva a okolie Zvolena) má vo svojom repertoári tance na tradičnú rómsku hudbu, ale aj slovenský folklór. Po úvodnom kastingu postúpili do hudobnej súťaže Zem spieva.

Duo Farsa

Duo Farsa je jedinečný hudobný projekt na Slovensku, ktorý ponúka dynamické vystúpenia, ktoré spájajú gitarové umenie s ozajstnými emóciami.

Anastasija Melencova

Výtvarníčka a predstaviteľka ukrajinskej školy piesočnej animácie. Jej umenie je originálne, precízne a kreatívne. Počas jej predstavení vznikajú, menia sa a prelínajú obrazy maľované farebným pieskom a to naživo priamo pred očami divákov!

Svoje umenie predstavila už vo viacerých krajinách Európy a Ázie. Vystúpením na Cigánskom ohni začína svoje mesačné európske turné.

Vstupenky na Cigánsky oheň 2023 sú dostupné na stránke ticketportal.sk.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …