sobota - 22. júna, 2024
Smola a Hrušky, Smola a Hrušky oslavuje 20 rokov od vydania debutového albumu Jeseň 2003

Smola a Hrušky oslavuje 20 rokov od vydania debutového albumu Jeseň 2003

Kapela Smola a Hrušky oslavuje 20. výročie  od vydania svojho prvého oficiálneho albumu s názvom Jeseň 2003. Fanúšikovia sa môžu tešiť na unikátny dvojhodinový koncertný set.

Playlist bude zostavený zo skladieb dýchajúcich dvadsaťročnou históriou v nových hudobných šatách a samozrejme nebudú chýbať tie najväčšie hity skupiny. V rámci tohoročnej jesene to budú jediné klubové koncerty, ktoré kapela odohrá na Slovensku. Minitour 20 rokov Jeseň 2003 alebo predĺžený koncertný víkend odohrá skupina v mestách: Vrútky, Nová Dubnica a Trnava.

Nová zostava a práca na novom albume

“V tomto roku sme pôvodne neplánovali žiadne turné. Počas sezóny sme odohrali viac ako päťdesiat vystúpení. Na jeseň sme mali v úmysle dať si prestávku a sústrediť sa na dokončenie nášho nového albumu, ktorý plánujeme vydať na jar v roku 2024. Viac ako rok vystupujeme vo vynovenej hráčskej zostave spolu s novým zvukárom. Musím povedať, že ohlasy sú výrazne pozitívne, nielen od našich verných fanúšikov, ale aj od kolegov hudobníkov, ktorých stretávame na rôznych akciách a našich vystúpeniach. Cítime, že sme v najlepšej koncertnej forme a v plodnom období našej kariéry. Túto energiu chceme preniesť aj na náš nadchádzajúci album.

Aj keď sme už mysleli, že tohtoročný koncertný harmonogram je uzavretý, ozvali sa nám fanúšikovia z miest, kde sme dlhšie nevystupovali. Tento nečakaný záujem nám priniesol novú inšpiráciu. V septembri sme si pripomenuli 20. výročie vydania nášho debutového albumu Jeseň 2003 a pri tejto príležitosti sme  sa rozhodli vrátiť k našim koreňom, nacvičiť staré skladby, ktoré boli základom našej kariéry, vrátane tých, ktoré sme nikdy nehrali naživo. Táto cesta späť v čase nám pripomína, odkiaľ sme prišli a čo nás inšpirovalo, aby sme sa stali kapelou akou sme dnes. Je to emocionálny a zároveň osviežujúci zážitok pre celú zostavu a tím. Pre nových členov je to zároveň aj skvelá príležitosť zoznámiť sa s našou bohatou históriou. Po prvých skúškach môžem s istotou povedať, že tieto skladby stále žijú a dlho ešte budú zásadným medzníkom v našej kariére. Po toľkých rokoch majú rovnakú energiu a vášeň ako v čase, keď sme ich prvýkrát predstavili svetu na Jeseň 2003.”,  píše frontman kapely Spoko Kramár.

20 ROKOV JESEŇ 2003 MINITOUR 2023

16.11. Vrútky / RC Mlyn / 21:00

17.11. Nová Dubnica / Klondajk / 21:00

18.11. Trnava / Malý Berlín / 21:00

Smola a Hrušky, Smola a Hrušky oslavuje 20 rokov od vydania debutového albumu Jeseň 2003

Predpredaj lístkov: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/20-rokov-jesen-2003-minitour/ alebo priamo v kluboch: RC Mlyna a Klondajk.

Zdroj: TS, Smola a Hrušky

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …