piatok - 21. júna, 2024
barmuseum, Čo v decembri? Poď do martinského Barmusea

Čo v decembri? Poď do martinského Barmusea

02.12.2021 o 18.00. Fest kultúrne

Fest Kultúrne je moderovaná diskusia, ktorá vám približi kultúrne dianie v Turci. Kto sú ľudia, ktorí za našimi kultúrnymi zážitkami stoja? Je v našom okolí kultúry dostatok? Čo všetko sa môže zlepšiť? Odpovede na tieto otázky hľadáme s kompetentnými hosťami, ale aj s divákmi, ktorí ponúkajú konštruktívne riešenia.
Moderuje: Miloš Hrabovský
Hosť: Radoslav Pančik

03.12.2021. o 20.00. Dávid Kollár- Jánošík live 2021 

Hudbu k filmu pripravil netradičný spôsobom. Inšpiroval sa maliarskou technikou Pentimento (vrstvenie nových malieb na staré). Ako sám povedal: „Nechcel som urobiť hudbu, ktorý by divák očakával v prvom pláne. Použil som staré orchestre od Kilara, Zeljenku, Cikkera, a urobil som z nich hudobné „grafiky.“ Vystrihoval som z nich časti, spomaľoval, zrýchľoval a vrstvil ich na seba. Do týchto „grafík“ hrám naživo. Na pódiu mi pomáha môj hudobný kolega Tomáš Mutina, ktorý grafiky, ale aj moju hru dopĺňa o zvukový procesing.“

10.12.2021. o 20.00  vLáska

Mariána Slávku môžu fanúšikovia poznať ako bubeníka a klaviristu z kapiel Longital, IMT Smile, Sounds Like This, Talent Transport či skupiny Doroty Nvotovej. V roku 2017 zaujal nápaditým autorským debutom vLáska. Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou teraz rozvíja ďalej na albume Vláska 2, ktorý vychádza vo vydavateľstve Slnko Records.
Z verejných zdrojov podporil fond na podporu umenia.
barmuseum, Čo v decembri? Poď do martinského Barmusea

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …