utorok - 18. júna, 2024
, Cudzinci majú u nás vlastný časopis

Cudzinci majú u nás vlastný časopis

Martin – Už dva mesiace  majú u nás zahraničný študenti  k dispozícii časopisThe Student Voice.  Je nepredajný, voľne dostupný a v náklade 500 kusov vychádza na 8 – 12 stranách. „Rozhodli sme sa priniesť tunajšej anglicky hovoriacej komunite študentov nové informácie a zapojiť ich do diania v meste. Takže je to len reakcia na ich dlhodobý dopyt po informáciách,“ uviedol šéfredaktor Matej Bórik.

Niektorí študenti dokonca sami navrhli rubriky a témy do jednotlivých čísel, o ktorých by radi niečo vedeli. Okrem toho sa v The Voice študenti dočítajú o aktuálnom dianí z kultúrno-spoločenskej oblasti, rôzne zaujímavosti z medicíny, novinky a informácie z mesta Martin a nájdu tu aj tipy na podujatia, výlety či nákupy. Prvé číslo je prístupné aj na webe a na stránkach študentskej organizácie ANSA – Association of Norwegian Students Abroad.

Zahraniční čitatelia sa môžu tešiť nie len na propagáciu spoločenských aktivít, ale aj regionálnych turistických stredísk a možností relaxu a zábavy v meste Martin a všeobecne v regióne Turiec

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: web

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *