pondelok - 25. septembra, 2023
, Martinčania budú mať dôstojnejšie rozlúčkové miesto

Martinčania budú mať dôstojnejšie rozlúčkové miesto

Martin  – Od utorka 11. júna bude martinský Dom smútku uzavretý. Čaká ho rozsiahla rekonštrukcia, po ktorej sa z neho stane dôstojnejšie miesto na pohrebné obrady. Počas rekonštrukcie sa budú pohrebné obrady vykonávať v mestskom Dome smútku na Cintoríne na Kolónii Hviezde alebo v okolitých obciach.

Osvetlenie je nevyhovujúce, ozvučenie zastarané a chýbajú tu aj toalety – ktoré napokon chýbajú v celom areáli Národného cintorína. „Naozaj je to nedôstojné, aby 60-tisícové mesto malo dom smútku v takomto stave,” uviedol primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Ukončenie rekonštrukcie a modernizácie je naplánované na október, tak aby novembrová pamiatka zosnulých prebehla už vo vynovených priestoroch. Práce budú hradené z rozpočtu mesta pričom predpokladaná výška nákladov je 200 tis. eur. Za túto sumu mesto plánuje rekonštrukciu a modernizáciu ozvučenia, kúrenia, klimatizácie, výmenu okien či farebnú úpravu fasády. Najväčšou a najciteľnejšou zmenou však bude prestavba, po ktorej sa do obradnej miestnosti nebude vstupovať od cesty, ale vstup bude z cintorína. V zrekonštruovanom objekte pribudnú aj verejné sociálne zariadenia, ktoré budú k dispozícii nielen počas obradov, ale aj návštevníkom cintorína.

Počas rekonštrukcie bude pre smútočné obrady k dispozícii mestský Dom smútku na Cintoríne v Martine Kolónia Hviezda a podľa možností po dohode aj domy smútky v okolitých obciach vo Vrútkach  či v Dražkovciach.

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *