piatok - 23. februára, 2024
, Cyklisti môžu vďaka preprave cyklobusmi vyhrať v letnej súťaži

Cyklisti môžu vďaka preprave cyklobusmi vyhrať v letnej súťaži

Cyklisti, ktorí sa počas leta odvezú cyklobusom do Turca, Terchovej alebo Novej Bystrice na Kysuciach, môžu vyhrať atraktívne ceny v súťaži Leto s cyklobusom.

Podľa hovorkyne Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martiny Remencovej súťaž pripravil samosprávny kraj v spolupráci so SAD Žilina.

„Vyhrať môže každý cyklista, ktorý sa odvezie cyklobusom prevádzkovaným ŽSK a do 16. septembra pošle fotografiu z cyklovýletu a číslo cestovného lístka na emailovú adresu cyklobusy@zilinskazupa.sk alebo do správy oficiálnej facebookovej stránky ŽSK. Výhercov vyžrebujeme po skončení súťaže,“ doplnila Remencová.

Hlavnou výhrou súťaže Leto s cyklobusom je nový športový bicykel.

„Za druhé miesto je víkendový pobyt pre dve osoby, vrátane stravy a wellness procedúr. Vyžrebovaný na treťom mieste bude mať štyri vstupy pre dve osoby na divadelné predstavenia Slovenského komorného divadla v Martine. Autor fotografie, ktorá bude mať najviac like na facebookovej stránke ŽSK získa cenu publika – praktický cyklobalík,“ dodala hovorkyňa ŽSK.

Cestujúci zaplatia klasickú cenu autobusového lístka

Podľa hovorkyne, cyklobusy ŽSK premávajú počas víkendov a sviatkov do 30. septembra, cez letné prázdniny sú k dispozícii aj v piatky. Tri páry spojov povezú cestujúcich zo Žiliny do Terchovej a Novej Bystrice, dva páry do Turčianskych Teplíc. Cyklobusy fungujú od roku 2015, kedy začali premávať dve linky k Bystrickej cyklomagistrále na Kysuciach a do Terchovej. Minulý rok k nim pribudla novinka do regiónu Turca. Bicykle sú prepravované na špeciálnych prívesoch za vozidlom. Na trasách Žilina – Nová Bystrica a Žilina – Turčianske Teplice sú to cykloprívesy s kapacitou 24 bicyklov, na trase zo Žiliny do Terchovej sú využívané nosiče pre šesť bicyklov.

Cestujúci v cyklobusových spojoch platia štandardnú cenu autobusového lístka. Poplatok za bicykel je 50 centov. Miestenky si môžu rezervovať alebo zakúpiť online na www.amsbus.sk či priamo v klientskych centrách SAD v Žiline, Čadci a Martine.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *