nedeľa - 14. júla, 2024
, Ďalšie medzinárodné ocenenie pre mesto Martin!

Ďalšie medzinárodné ocenenie pre mesto Martin!

Mesto Martin opäť uspelo vo veľkej konkurencii a získalo významné medzinárodné ocenenie za najlepšiu internetovú stránku, prostredníctvom ktorej sa snaží prehľadne poskytovať občanom všetky informácie nielen o samospráve, ale aj o dianí v meste.

V rámci medzinárodnej súťaže EuroCrest sú už 19 rokov vyhodnocované najlepšie internetové stránky miest, obcí a regiónov v Európe. Súťaž prebieha pod patronátom českého Združenia Zlatý erb v spolupráci s Európskou komisiou a európskymi IT projektami. Víťazi súťaže boli vyhlásení v pondelok 4. apríla na 19. ročníku konferencie ISSS v Hradci Králové a to za prítomnosti miestopredsedu Senátu Parlamentu Českej republiky Přemysla Sobotku a nechýbalo medzi nimi ani mesto Martin. „Webová stránka mesta, ktorú sme predstavili v roku 2014 je aj naďalej našou pýchou. Martinčania a návštevníci nášho mesta oceňujú, že na nej nájdu množstvo aktuálnych a dôležitých informácií a nesporne im uľahčujú život. Ďalšie ocenenie našej webovej stránky je dôkazom, že naša práca je kvalitná a prospešná,“ zhodnotil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Cieľom súťaže EuroCrest je predovšetkým oceniť výnimočné projekty efektívneho využívania informačných technológií miestnej správy a samosprávy a tiež napomáhať k odovzdávaniu si vzájomných skúseností, čo nesporne vedie k zrýchleniu rozvoja služieb inštitúcií verejnej správy v Európe. Webová stránka www.martin.sk je oficiálnou webovou stránkou mesta Martin, prostredníctvom ktorej mesto informuje svojich občanov a prezentuje svoje aktivity. V jednotlivých sekciách môžete nájsť  užitočné informácie, ale tiež tipy na relax a zábavu.

Autor: Zuzana Kalmanová/hovorkyňa mesta Martin
Foto: Mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *