piatok - 23. februára, 2024
, Ďalšie medzinárodné ocenenie pre mesto Martin!

Ďalšie medzinárodné ocenenie pre mesto Martin!

Mesto Martin opäť uspelo vo veľkej konkurencii a získalo významné medzinárodné ocenenie za najlepšiu internetovú stránku, prostredníctvom ktorej sa snaží prehľadne poskytovať občanom všetky informácie nielen o samospráve, ale aj o dianí v meste.

V rámci medzinárodnej súťaže EuroCrest sú už 19 rokov vyhodnocované najlepšie internetové stránky miest, obcí a regiónov v Európe. Súťaž prebieha pod patronátom českého Združenia Zlatý erb v spolupráci s Európskou komisiou a európskymi IT projektami. Víťazi súťaže boli vyhlásení v pondelok 4. apríla na 19. ročníku konferencie ISSS v Hradci Králové a to za prítomnosti miestopredsedu Senátu Parlamentu Českej republiky Přemysla Sobotku a nechýbalo medzi nimi ani mesto Martin. „Webová stránka mesta, ktorú sme predstavili v roku 2014 je aj naďalej našou pýchou. Martinčania a návštevníci nášho mesta oceňujú, že na nej nájdu množstvo aktuálnych a dôležitých informácií a nesporne im uľahčujú život. Ďalšie ocenenie našej webovej stránky je dôkazom, že naša práca je kvalitná a prospešná,“ zhodnotil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Cieľom súťaže EuroCrest je predovšetkým oceniť výnimočné projekty efektívneho využívania informačných technológií miestnej správy a samosprávy a tiež napomáhať k odovzdávaniu si vzájomných skúseností, čo nesporne vedie k zrýchleniu rozvoja služieb inštitúcií verejnej správy v Európe. Webová stránka www.martin.sk je oficiálnou webovou stránkou mesta Martin, prostredníctvom ktorej mesto informuje svojich občanov a prezentuje svoje aktivity. V jednotlivých sekciách môžete nájsť  užitočné informácie, ale tiež tipy na relax a zábavu.

Autor: Zuzana Kalmanová/hovorkyňa mesta Martin
Foto: Mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *