sobota - 20. júla, 2024
, Prehliadka amatérskeho divadla Turčianske javisko 2016 už čoskoro v SKD v Martine!

Prehliadka amatérskeho divadla Turčianske javisko 2016 už čoskoro v SKD v Martine!

Turčianske kultúrne stredisko v Martine organizuje 14. – 16. apríla krajskú postupovú súťaž a prehliadku amatérskeho divadla dospelých a divadla mladých – Turčianske javisko 2016, ktorá sa uskutoční v priestoroch Štúdia Slovenského komorného divadla v Martine.

Na prehliadku postúpilo 14 ochotníckych divadelných súborov z regiónov Turiec, Liptov, Orava, Kysuce a Horné Považie, z ktorých 8 bude súťažiť v kategórii amatérskeho divadla dospelých a 6 v kategórii amatérskeho divadla mladých. Podujatie je financované z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Počas troch súťažných dní sa predstavia: D-EFEKT Dubové, Divadelný súbor pri OcÚ a MO Matice slovenskej v Belej – Duliciach, Divadelný súbor „Za Váhom“ Lipovec, Divadlo APOSTROP ZUŠ J. L. Bellu Liptovský Mikuláš, Divadlo f*ACTOR Liptovský Peter, Atak 9 Dovalovo, Divadlo GASPAREGO Liptovský Mikuláš, Divadelný súbor ŠAPO Ploštín, PLIAGA pri ZUŠ Nižná a Gymnáziu Tvrdošín, Námestovský ochotnícky súbor NOS, Divadelný súbor Jána Palárika Čadca, Detský a mládežnícky divadelný súbor EVA Čadca, Terchovské národné divadlo a Vaša Banda Žilina. V rámci sprievodného programu sa uskutočnia tvorivé divadelné dielne na pôde Mestskej scény Martin.

Odborná porota, ktorá bude hodnotiť jednotlivé súťažné predstavenia a viesť rozborové semináre s účastníkmi prehliadky bude pracovať v zložení: predseda poroty Mgr. art. Matej Moško, členovia poroty Mgr. art. Martina Mašlárová a Mgr. art. Maroš Krajčovič.

Víťazné divadelné súbory budú reprezentovať náš kraj na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke Belopotockého Mikuláš 2016, ktorá sa bude konať v Liptovskom Mikuláši v dňoch 9. až 11. júna.

Zdroj: facebook.com/Turčianske javisko 2016
Foto: Turčianske kultúrne stredisko

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *