štvrtok - 13. júna, 2024
, Vladimír Kráľ: Vydanie vlastného CD som nikdy neplánoval

Vladimír Kráľ: Vydanie vlastného CD som nikdy neplánoval

Obchodník, majiteľ firmy s hydraulikou, otec aj manžel. Na prvý pohľad nenájdete nič, čo by štyridsaťštyriročného Vladimíra Kráľa spájalo s hudbou. Opak je však pravdou. Každý máme svoje sny a na ich plnenie nikdy nie je neskoro. Napríklad aj na vydanie vlastného CD.

V sobotu 2. apríla sa v Barmuseu konal krst CD Vladimíra Kráľa s názvom Tak to cítim. Krst CD je významným krokom v kariére profesionálneho muzikanta, o to viac to musí byť v živote neprofesionálneho umelca. „Pocity mám fantastické, krst a koncert vyšli nad očakávanie. Toľko uznanlivých slov a pozitívnej energie som v živote nezažil a nedá sa to absolútne k ničomu prirovnať,“ vnímal atmosféru po krste Vladimír Kráľ. „Keď vám tlieska sto ľudí, vy stojíte na pódiu, cítite sa ako v siedmom nebi. Sú to neopísateľné pocity a vám sa akosi nechce schádzať dolu z pódia, a chcete si tú neopísateľnú atmosféru užívať donekonečna.“

Vladimíra Kráľa lákala hudba odmalička, no podľa jeho vlastných slov sa viac venoval športu. A tak sa rozhodol splniť si svoj sen až v dospelosti. Na elektrickú gitaru hrá štyri roky. „Lákal ma jej nezameniteľný, špecifický zvuk, prostredníctvom ktorého sa dali výborne vyjadrovať vnútorné pocity a emócie.“ Vydať vlastné CD však určite nepatrilo medzi jeho plány. „To, že som vydal vlastné CD je len niečo naviac, čo som nikdy neplánoval. Prišlo to postupom času, keď som začal tvoriť svoje vlastné skladby. Začal som nad tým premýšľať a videlo sa mi to ako dobrý nápad vytvoriť niečo vlastné, niečo hmatateľné, čo po mne v živote zostane.“

Vydanie CD však určite nie je jednoduchá záležitosť. Ako hovorí Vladimír Kráľ, popri práci je to pre neprofesionála bez vlastnej kapely zdĺhavá záležitosť. „Všetko si skladám, hrám aj spievam sám. Skĺbiť tieto činnosti s ostatnými každodennými aktivitami nebolo vôbec ľahké. Trvalo mi to 7 mesiacov, 6 mesiacov nahrávania v nahrávacom štúdiu, zhruba dvakrát do týždňa po 3 hodiny, plus 1 mesiac mastering a samotná tlač CD. Bola to fuška, no zároveň sú to pre mňa nezabudnuteľné  chvíle strávené s príjemnými ľuďmi v nahrávacom štúdiu a aj mimo neho, na ktoré nikdy nezabudnem,“ dodáva.

Moju hudbu žánrovo nikam nezaraďujem, tvorím hudbu pocitovo v danom momente, aká inšpirácia a nápad príde. Ale mohlo by to mať niečo spoločné s alternatívnym rockom,“ tvrdí o svojej hudbe Vladimír Kráľ, ktorý sa plánuje hudbe venovať aj naďalej. Ako tvrdí, je to výborná forma relaxu a úniku od každodenných stresov a povinností.

foto: Vladimír Kráľ

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *