sobota - 22. júna, 2024

Dano Heriban v Mestskej scéne

Dňa 13.12.2013 o 20.00 h. sa v priestoroch Mestskej scény Martin uskutoční koncert známeho herca a hudobníka, ktorý predstaví mozaiku skvelých pesničiek, osobné textové výpovede a osobitú hudbu.

, Dano Heriban v Mestskej scéneDano Heriban je v súčasnosti známy ako herec, komponuje však tiež vlastné piesne, píše texty, je autorom scénickej hudby. Poslucháči, ale aj kritici, prirovnávajú jeho tvorbu k menám ako Jaro Filip či Dežo Ursiny. V roku 2007 vyšiel jeho prvý autorský album pod názvom Leporelo, ktorý bol nominovaný na cenu Aurel v kategórii Objav. Pesničkár týmto albumom vniesol do bežného života rozmanitosť. Cítiť okolo neho závan melanchoĺie, metamorfóz, je hravý, s poetickým a dostatočne ironickým pohľadom na svet. Skadačku dopĺňa paleta tém, ktoré sa nás bytostne dotýkajú. Minulý rok vyšiel jeho v poradí druhý autorský album Na jeden dych, ktorý prináša radosť v podobe funkového groovu, inštrumentálnej pestrosti, ale aj elegantne swingujúce veci a hravé texty s prekvapivou pointou.

Všetci ste srdečne pozvaní.

Viac Informácií:

mestskascena.sk, facebook.com/mestskascena

kultura@martin.sk, mestskascena@gmail.com

tel.: 0918 508 578

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *