štvrtok - 20. júna, 2024
, Deň radosti:  Multižánrový festival určený všetkým ľuďom dobrej vôle

Deň radosti: Multižánrový festival určený všetkým ľuďom dobrej vôle

V sobotu 22. augusta areál kaštieľa v Trebostove opäť ožije podujatím pod názvom Deň radosti. Pestrý a bohatý kultúrny program bude už tradične zameraný na prezentáciu regionálnych umelcov, ktorí sa venujú umeniu vo všetkých jeho formách, na športové a spoločenské aktivity pre deti a mládež, súťaže hasičské aj koniarske… Program na pódiu, pri pódiu a v areáli kaštieľa bude zostavený z vystúpení talentovaných regionálnych umelcov, ktorí sa chcú prezentovať a svojimi vystúpeniami prispieť k nezameniteľnej atmosfére podujatia, ktoré sa v Trebostove uskutoční už po druhýkrát.

Šnúru vystúpení na hlavnom pódiu odštartujú muzikanti z Martina – duo The Fly, po nich odprezentuje svoje literárno-dramatické pásmo DDS Kamarát.

O balzam na dušu v podobe hovoreného slova sa postará Ján Varinský, ktorý na akcii uvedie do života svoju knihu Slivky. V programe v priebehu dňa vystúpia také esá ako folklórni nadšenci – Chlapci zo Žiliny, Shakers Dance Company z Martina, spevokol Valčan zo susednej obce Valča, FS Lysec v sprievode ľudovej hudby Čertovka, speváčka Katarína Rosinová a fujarista Vladimír Grieš, jazzový fajnšmeker Juro Glonek a jeho spoluhráči, úderné bačovské trio z Turca – Martin Brxa, Ľubomír Párička a Milan Roob, FS Hradisko a DFS Terchovec .

Myslíme aj na detského diváka a práve pre deti bude pripravené akčné divadelné predstavenie Víla Dobromila, nebudú chýbať ani tvorivé dielne a to hneď na niekoľkých stanovištiach. O jedno sa postará Turčianska Galéria v Martine s ich interaktívnou putovnou výstavou „Umenie na vandrovke,“ tvorivú dielňu k 200. výročiu narodenia Ľudovíta Štúra a výtvarný plenér členov Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov pripravilo Turčianske kultúrne stredisko v Martine.

O ukážku tvorby street art prostredníctvom „maľovania naživo“ sa podelia súčasní moderní výtvarníci zo zoskupenia Live Painting. Súčasťou ich programu bude aj unikátna výstava nadrozmerných výtvarných diel.

Pripravený bude aj tradičný jarmok ľudových remesiel, výstava tvorby ľudových rezbárov zo ŠTNV,  prezentovať sa budú aj čipkárky či skalničkári. Kvalitné regionálne suroviny a výrobky priamo od  turčianskych gazdov odprezentuje netradičnou formou Biobox.sk

Kto si rád pochutí na dobrom guľáši či domácej klobáske, nemusí sa obávať, že ostane hladný – pripravené bude všakovaké občerstvenie, ktoré sa určite bude dať spláchnuť aj oroseným pivkom.

No a zastúpený bude aj šport – v areáli kaštieľa sa aj tento rok uskutočnia parkúrové preteky, ktoré majú v regióne Turiec, aj v samotnom Trebostove hlboko zakorenenú tradíciu. Novinkou pre domácich nebude ani finálové kolo hasičskej súťaže Turčianskej ligy mladých hasičov. No a kto by mal chuť zasúťažiť si hoc nie je registrovaný športovec, svoje zručnosti si bude môcť overiť v tvorivých aktivitách ktoré budú pre deti aj „nedeti“ počas celého Dňa radosti pripravené .

Na čerstvom dedinskom vzduchu bude môcť v sobotu 22.8.015 každý načerpať pozitívnu energiu z prírody turčianskeho vidieka. Podujatie sa začína o 9.00 hod.

Podujatie organizačne pripravili obec Trebostovo, Jazdecká spoločnosť Polet Trebostovo, Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a OZ PSPL .

, Deň radosti:  Multižánrový festival určený všetkým ľuďom dobrej vôle , Deň radosti:  Multižánrový festival určený všetkým ľuďom dobrej vôle

Autor: Adam Kmeť

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *