nedeľa - 16. júna, 2024
, Denné centrum seniorov v Martine už pozná víťaza tohtoročnej fotografickej súťaže

Denné centrum seniorov v Martine už pozná víťaza tohtoročnej fotografickej súťaže

V pondelok 6. októbra v dennom centre pre seniorov v Martine prebehlo vyhodnotenie fotografickej súťaže na tému Seniori a šport. Víťazom sa stal Ivan Matis s fotografiou Cyklista v kamufláži. Zároveň získal i čestné uznanie poroty.

Členovia poroty ocenili najmä prípravu na záber, vhodne zvolený objekt a viditeľnú prípravu pri vytvorení snímky. Ivan Matis ako amatérsky fotograf nám prezradil, čo podľa neho stojí za úspechom dobrej fotografie. K dosiahnutiu kvalitného záberu je dôležité hľadať motívy a vyvinúť potrebné úsilie podľa toho, aké témy človek fotí. Zároveň je nevyhnutné veľa sa učiť od profesionálov alebo z odbornej literatúry a vedieť využívať moderné programy na úpravu fotografií.

Ako hovorí viceprimátor mesta Martin, Alexander Lilge, ktorý zastáva i funkciu predsedu Rady primátora mesta Martin pre seniorov a osoby so zdravotným postihnutím, fotografické súťaže, či iné druhy aktivít pre seniorov vznikajú s cieľom dodať dôchodcovskému veku dôstojnejšie a významnejšie postavenie. Zapájať sa do nich znamená navštíviť prírodu, vzbudiť záujem o mnohé miesta a pamiatky. Teda opustiť pohodlie domova a robiť niečo pozitívne pre vlastné zdravie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *