sobota - 2. decembra, 2023
, Desmod pokrstil album Molekuly zvuku. Kto ho uviedol do života?

Desmod pokrstil album Molekuly zvuku. Kto ho uviedol do života?

Slovenská kapela Desmod pokrstila deviaty štúdiový album Molekuly zvuku. Vznik novinky trval podľa slov lídra kapely Mária Kollára alias Kulyho pomerne dlho.

Bol to taký pôrod, pretože sme mali naozaj kopec času a nie vždy je výhra mať vlastné štúdio. Najlepšia inšpirácia je termín a ten sme si nestanovili. Hovorili sme si, kedy to vydáme, vtedy to bude. Povedali sme si iba to, že s albumom vyjdeme von, až keď s ním budeme aspoň na 90 percent spokojní,“ priblížil v rozhovore.

Štúdiovku, ktorú kapela distribuuje medzi svojich fanúšikov a fanúšičky aj formou vinylových platní, uviedol do života šampanským herec a humorista Milan Lasica. „S Desmodom nemám žiadnu súvislosť. Oni ma pozvali na krst, možno aj na ďalší ma pozvú… Takto začína spolupráca,“ povedal na pódiu. „Vinyl je úžasná vec, aj ja som s Petrom Lipom, teda on so mnou, vydal vinylovú platňu. Je to pekný darček. To si nikto nebude kupovať, ale darček je to krásny,“ pousmial sa.

Kapele sa s Lasicom už nejaký čas križovali cesty. „Či už to bolo na nejakých vystúpeniach alebo v televízii, bol aj v Manéži Bolka Polívku, kde sme spievali… Často sme sa stretávali. Osloviť ho bolo vlastne také rozhodnutie z prvej. Jedného dňa sme sa ho s malou dušičkou spýtali a on súhlasil. Normálne, bez nátlaku,“ poznamenal pobavene Kuly, ktorý si spolu so zvyškom kapely prevzal počas večera i platinovú platňu od zástupcu spoločnosti Spinaker Mariána Šokyho. Ako následne po skončení oficiálnej časti programu priznal, na pódiu sa celkom zapotil. „Nekrstili sme viac ako šesť rokov, takže som mal také motýliky v bruchu, ale všetko dobre dopadlo,“ povedal.

Fanúšikovia a fanúšičky si kapelu budú môcť naživo vychutnať už v marci. Obľúbení hudobníci totiž pripravujú malé pokračovanie vlaňajšieho Molekuly zvuku Tour. „Chystáme tri koncerty, v Nitre, Bratislave a Trenčíne. A máme strašne veľa nových nápadov, začíname pomaly zbierať materiál na desiaty album,“ prezradil Kuly.

Zdroj: SITA

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

PETRA, PETRA spieva o nešťastnej láske

PETRA spieva o nešťastnej láske

Mladá, krásna a rocková, to je Petra Zubčáková alias PETRA vo svojom novom singli.  …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *