nedeľa - 14. júla, 2024
, Sú tu nádejní literáti? Mladá slovenská poviedka je tu pre vás!

Sú tu nádejní literáti? Mladá slovenská poviedka je tu pre vás!

Spisovatelia začiatočníci môžu do konca júna zaslať svoje autorské texty a zapojiť sa tak do 15. ročníka celoštátnej literárnej súťaže Mladá slovenská poviedka 2018, ktorá patrí k vrcholným v oblasti literárnej tvorby detí, mládeže a dospelých na Slovensku.

Vyhlasovateľom je Oravské kultúrne stredisko (OKS) v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. „Poslaním Mladej slovenskej poviedky je verejná prezentácia a tvorivá konfrontácia tvorby mladých literárnych talentov. Súťaž je jednokolová, tematicky voľná, neanonymná a zapojiť sa do nej môžu autori s dosiaľ nepublikovanou prácou,“ informovala Mária Janotíková z OKS.

Súťaží sa v troch vekových kategóriách od 11 do 30 rokov. Prihlásené autorské texty hodnotí odborná porota zložená s významných slovenských literátov a vysokoškolských pedagógov. „Slávnostné vyhodnotenie za účasti ocenených autorov a členov odbornej poroty bude v októbri v Dolnom Kubíne,“ priblížila pracovníčka OKS s tým, že pre víťazov sú pripravené finančné ceny a ocenené práce budú uverejnené v zborníku. Viac informácií poskytnú pracovníci OKS, propozície súťaže záujemcovia nájdu na  www.osvetadk.sk.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *