sobota - 15. júna, 2024
, Divadelná mama oslavuje jubileum!

Divadelná mama oslavuje jubileum!

14. februára oslávila Emília Hajdúchová, zakladateľka najstaršieho detského divadelného súboru na Slovensku krásne jubileum – 85. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa v piatok 24. februára o 17:00 uskutoční spoločenský večierok „Soirée s tetou Milkou“ v budove Živeny v Martine. Príďte osláviť ženu, ktorá vychovala mnohé generácie umelcov a pre všetky jej už dospelé divadelné deti zostala naďalej „Tetou“.

Detský divadelný súbor Kamarát, ktorý Emília Hajdúchová založila v roku 1967 a 45 rokov nepretržite aj viedla ako jeho umelecká vedúca a režisérka, dosiahol pod jej vedením množstvo úspechov na súťažiach a festivaloch doma i v zahraničí. Diplomy i prvenstvá získali pod jej režijným riadením štyri generácie detí z Martina a okolia, z ktorých mnohé sa dodnes venujú nielen ochotníckemu, ale aj profesionálnemu divadlu. DDS Kamarát, ktorý v tomto roku oslávi 50 rokov od svojho vzniku, funguje dodnes a združuje deti a mladých vo veku od 9 do 20 rokov.

Pod záštitou Turčianskeho kultúrneho strediska v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Miestneho odboru Živeny v Martine pripravuje DDS Kamrát na 24. februára pre svoju zakladateľku večierok „Soirée s tetou Milkou“. Stretnú sa na ňom všetky generácie členov DDS Kamarát, členovia Združenia priateľov DDS Kamarát, ale aj bývalí profesionálni spolupracovníci, predovšetkým členovia Slovenského komorného divadla v Martine.

Nositeľku Pamätnej medaily G. Fejérpataky-Belopotockého, zaslúžilú učiteľku a držiteľku Ceny predsedu Žilinského samosprávneho kraja Emíliu Hajdúchovú pozdravia v úvode soirée súčasní Kamaráti autorským muzikálom Malý veľký princ. Pozdravmi prispeje aj Detský divadelný súbor Brnkadla z Brna, s ktorým udržiava martinský DDS Kamarát dlhoročnú spoluprácu. Osobnú účasť dokonca prisľúbila aj predsedníčka Spolku slovenských žien Živena Magda Vášáryová.

, Divadelná mama oslavuje jubileum!

zdroj: Eva Benčíková, vedúca DDS Kamarát

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *