sobota - 13. apríla, 2024
, Nórsky vietor osvieži fašiangy v Žiline

Nórsky vietor osvieži fašiangy v Žiline

Už po trinástykrát prejde v piatok 24. februára žilinskými ulicami karnevalový sprievod fašiangových masiek, do ktorého sa zapojí vyše 400 rôznych masiek z celého Slovenska. Zábavu spestrí aj zahraničný divadelný hosť Stella Polaris z Nórska.

Nórska nezávislá divadelná skupina Stella Polaris vznikla v roku 1985 a účinkuje po celej Európe, vrátane otváracieho ceremoniálu Zimných olympijských hier v Lillehammeri. Od pondelka do piatku bude v Mestskom divadle v Žiline viesť workshop zameraný na pouličné divadlo, pohyb a akrobaciu. Výsledok potom predstavia v sprievode a v programe na Mariánskom námestí.

Karnevalový sprievod masiek začne svoje putovanie spred Mestského úradu v Žiline o 14:30 a bude pokračovať po tradičnej trase cez Mariánske námestie, Farské schody, Námestie Andreja Hlinku, Národnú ulicu a naspäť na Mariánske námestie. Kreatívni jednotlivci aj skupiny s vlastnými maskami sú v sprievode srdečne vítaní.

S fašiangovým programom, ktorý sa začne o 15:30 sa predstavia detské folklórne súbory, hostia zo Stropkova a Dubnice nad Váhom. Tradičné pochovávanie basy sa uskutoční v podaní domáceho folklórneho súboru Rozsutec. Počas programu môžete na Mariánskom námestí ochutnať aj fašiangové dobroty, ktoré napečie spolok ŽIVENA. Príjemnú bodku za karnevalovým dňom urobí o 18:00 skupina Funny fellows.

„Program tohtoročných fašiangových slávností je opäť pestrý. Srdečne pozývam na toto jedinečné podujatie všetkých Žilinčanov a tiež návštevníkov nášho mesta, aby sme si spoločne priblížili tradičnú ľudovú kultúru, ktorú nám tu zanechali naši predkovia,“ dodal primátor Igor Choma.

, Nórsky vietor osvieži fašiangy v Žiline

zdroj: Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *