utorok - 23. júla, 2024
, DK: Mestský mobiliár prechádza obmenou. Pribudnú lavičky aj stojany na bicykle

DK: Mestský mobiliár prechádza obmenou. Pribudnú lavičky aj stojany na bicykle

Dolnokubínska samospráva realizuje v týchto mesiacoch v centre mesta a na sídliskách Bysterec a Brezovec výmeny a doplnenie mestského mobiliáru. Celkovo tak radnica vymení a doplní 28 kusov nových parkových lavíc, osem kusov odpadkových košov a dvadsať kusov stojanov na bicykle.

Veľká časť týchto prvkov bude v parku Martina Kukučína a priľahlom nábreží rieky Orava. Z rozpočtu mesta je na tieto práce vyčlenených 20 tisíc eur „Aj týmto krokom chceme prispieť ku skrášleniu a zlepšeniu prostredia v našom meste. Preto nahrádzame staré a poškodené lavičky, ktorých stav už dosiahol hranicu únosnosti i rentabilitu údržby. Zároveň sme sa rozhodli, že niektoré osadíme aj na takých miestach, kde doteraz neboli, čím doplňujeme a zahusťujeme sieť už existujúcich lavičiek, aj podľa požiadaviek obyvateľov nášho mesta,“ povedal primátor mesta Dolný Kubín Roman Matejov.

, DK: Mestský mobiliár prechádza obmenou. Pribudnú lavičky aj stojany na bicykle

Podľa slov Miroslava Kosmeľa, vedúceho dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne budú demontované parkové lavičky zrekonštruované Technickými službami a budú s nimi splnené požiadavky predsedov spoločenstiev bytových domov na ul. Matúškova, Na Sihoti a na ulici Nemocničnej.

V rámci požiadaviek mestského výboru Brezovec bolo taktiež v tomto roku doplnených 18 ks nových betónových lavičiek, či už k prístupovým schodiskám, detským ihriskám, autobusovým zástavkam alebo k samotným bytovým spoločenstvám. „Mesto má zámer doplniť stojany na bicykle pri budove letného štadiónu, na Vojtaššákovom námestí, ako už aj v spomínanom parku Martina Kukučína a Nábreží Oravy,“ doplnil za záver Kosmeľ.

, DK: Mestský mobiliár prechádza obmenou. Pribudnú lavičky aj stojany na bicykle

V rámci plánovaných stavebných úprav za Okresným úradom má mesto ešte v pláne vymeniť mestský mobiliár, ako aj dva prístrešky na zástavke Mestskej autobusovej dopravy zo strany Okresného úradu a budovy súkromnej strednej odbornej školy Zemko.

Zdroj: Martin Buzna, hovorca mesta Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …