streda - 24. apríla, 2024
, DK: OKS vyhlásilo regionálne kolo súťaže pre neprofesionálnych výtvarníkov
Foto: ilustračné/Pixabay

DK: OKS vyhlásilo regionálne kolo súťaže pre neprofesionálnych výtvarníkov

Oravské kultúrne stredisko (OKS) v Dolnom Kubíne vyhlásilo regionálne kolo postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2018 v disciplínach kresba, maľba, grafika, plastika a i.

Do 23. marca sa môžu prihlásiť amatérski výtvarníci z Oravy a mladí autori, ktorí v tomto roku dosiahnu vek 15 rokov. Práce treba doručiť do OKS v Dolnom Kubíne. „Súťaž je rozdelená do piatich kategórií. V kategórii A budú zaradení autori od 15 do 25 rokov, v kategórii B od 25 do 60 rokov, v kategórii C súťažia autori nad 60 rokov,“ priblížila Iveta Haplová z OKS.

Kategória D je určená pre autorov nad 15 rokov špecifického výtvarného prejavu, v kategórii E vyhlásilo Národné osvetové centrum tematický okruh – logo Výtvarného spektra. „Logo bude univerzálnym znakom súťaže používaným na dokumentoch, webe a pod.,“ uviedla Haplová. Poslaním Výtvarného spektra je aktivizovať a podporovať amatérsku výtvarnú tvorbu v žánrovej rozmanitosti, objavovať a podporovať mladé talenty. Rovnako chce podľa Haplovej súťaž poskytovať priestor aj prezentácii a konfrontácii výsledkov tejto tvorby na regionálnej, krajskej a celoštátnej úrovni a tým pomáhať kultúrnemu rozvoju všetkých vrstiev obyvateľstva i kultivovaniu ich životného štýlu.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *