sobota - 18. mája, 2024
, DK: Počas jarných prázdnin bude korčuľovanie a kino zadarmo
Ilustračné foto: pixabay.com

DK: Počas jarných prázdnin bude korčuľovanie a kino zadarmo

S blížiacimi sa jarnými prázdninami pripravila dolnokubínska samospráva pre svojich občanov i návštevníkov mesta korčuľovanie na zimnom štadióne a premietanie rozprávky zadarmo.

Stačí ak záujemcovia o korčuľovanie zavítajú na štadión v popoludňajších hodinách od pondelka 4. marca do piatku 8. marca 2019. „Aj týmto spôsobom chceme našim malým aj veľkým Dolnokubínčanom ponúknuť program, počas prázdnin, aby mohli spoločne tráviť čas s rodinou a popri tom si aj zašportovať. Stačí ak si prinesú na štadión korčule a dobrú náladu,“ povedal primátor mesta Ján Prílepok.

Pre širokú verejnosť bude ľadová plocha zadarmo prístupná v čase od 14:00 do 15:30 hodiny. Počas sezóny túto halu využívajú aj hokejisti Mestského hokejového klubu Dolný Kubín na výchovu a rozvoj mládežníckeho hokeja v meste. Taktiež sa stala domovským stánkom Mestského športového klub Hviezda Dolný Kubín a svoju základňu tu má aj slovenská parahokejová reprezentácia. Okrem toho radnica pripravuje s Mestským kultúrnym strediskom vo štvrtok 7. marca aj prázdninové kino, kde je pre deti a ich rodičov pripravená animovaná rodinná rozprávka – Justin: Ako sa stať rytierom. Začiatok premietania je naplánovaný o 16.00 hodine v divadelnej sále MsKS. „Výberom tohto animovaného filmu chceme ponúknuť divákom pohodovú a oddychovú rozprávku pre celú rodinu. Jej príbeh môže byť pre mnohých z nás inšpiráciou. Veríme, že si mnoho ľudí nájde čas a zavíta k nám na premietanie,“ vysvetlila Jana Greššová, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …