pondelok - 22. apríla, 2024
, DK: Prednostu Mestského úradu vyberali po prvýkrát výberovým konaním
Foto: dolnykubin.sk

DK: Prednostu Mestského úradu vyberali po prvýkrát výberovým konaním

Dolnokubínska samospráva sa po prvýkrát v histórii rozhodla, že na pozíciu prednostu mestského úradu urobí výberové konanie. O túto pozíciu malo záujem 13 uchádzačov, z ktorých sa nakoniec samotného osobného pohovoru v pondelok 25. februára 2019 zúčastnilo dvanásť.

Doterajšieho prednostu JUDr. Jaroslava Láštica by tak mala po štyroch rokoch nahradiť Mgr. Andrea Barienčíková, ktorá sa stala víťazom výberového konania. „Na osobný pohovor prišli veľmi zaujímaví ľudia. Viacerí vynikali v niektorých oblastiach, pričom pani Barienčíková aj podľa mňa bola najkomplexnejšie pripravená na výkon tejto funkcie. Zvíťazili aj jej predchádzajúce pracovné skúsenosti z pôsobenia vo verejnej správe ako aj spoločný pohľad na budúce smerovanie mesta, priority v meste či aké veci zlepšiť na mestskom úrade vo vzťahu k našim obyvateľom,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

V najbližších dňoch sa primátor mesta stretne s úspešnou uchádzačkou a dohodnú si ďalšie podmienky vzájomnej spolupráce s predpokladaným termínom nástupu k 1. aprílu 2019. Pôjde v poradí o šiesteho prednostu Mestského úradu v novodobej histórii mesta, kde bude na tomto poste po tretíkrát žena. V tomto prípade boli dodržané štandardné pravidlá, ktoré platia zo zákona pri obsadzovaní pracovných miest vedúcich zamestnancov, a to aj napriek tomu, že platné právne predpisy vyslovene povinnosť realizovať výberové konanie na post prednostu nevyžadujú. „Najčastejšie si primátor vyberá podľa vlastného uváženia. Ja som sa však v tomto smere rozhodol urobiť zmenu, pričom dôvodom bolo najmä to, aby sa nejednalo o politickú nomináciu. Myslím si, že na takúto dôležitú pozíciu ako je prednosta mestského úradu by mal zákon platiť dvojnásobne. Ak si chceme vyberať dobrých a profesionálnych zamestnancov, tak by sa malo robiť výberové konanie do ktorého sa môže zapojiť ktokoľvek kto spĺňa požadované kritéria,“ vysvetlil primátor, ktorý v tejto súvislosti vytvoril päťčlennú výberovú komisiu slúžiacu ako jeho poradný orgán.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …