pondelok - 26. septembra, 2022
, DK: Svet detí a vesmíru v jednom. Ako vyzerá v očiach najmenších?
Foto ilustračné

DK: Svet detí a vesmíru v jednom. Ako vyzerá v očiach najmenších?

Vesmír očami detí je zábavný a hravý. Cez svoje kresby lietajú deti na Mesiac, vidia vesmírne koráby, kométy, neznáme planéty, stretávajú mimozemšťanov.

O tom, že detská fantázia vo svete vesmíru je nekonečná, sa môžeme presvedčiť aj tento rok, a to už na 33. ročníku celoslovenskej výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“.  Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove a organizátorom regionálneho kola je Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

Súťažiť sa bude opäť v piatich kategóriách. V prvej kategórii budú práce detí z materských škôl, v ďalších dvoch výtvarné dielka žiakov z prvého a druhého stupňa základných škôl a osobitné miesto budú mať aj žiaci prvého a druhého stupňa základných umeleckých škôl.

A ako môžete súťažiť? Je to jednoduché. Stačí, ak žiak prostredníctvom svojej školy pošle svoje výtvarné dielko do 23. marca na adresu Oravského kultúrneho  strediska, Bysterecká 1263/55, 026 01 Dolný Kubín. Odborná porota bude hodnotiť len práce, ktoré budú označené. Preto je potrebné na zadnú stranu napísať názov práce, meno a adresu autora, vek autora, kategóriu, triedu a meno vyučujúceho. Každá práca musí byť označená pečiatkou školy.

Tie najlepšie práce poputujú na celoslovenské kolo súťaže a potešia aj oko verejnosti na výstavách v Slovenskej ústrednej hvezdárni a v Oravskom kultúrnom stredisku. Viac informácií o súťaži nájdete na www.osvetadk.sk.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Fallgrapp, Projekt Fest Hudobné prinesie do kultúrneho centra Barmuesum koncert Fallgrapp

Projekt Fest Hudobné prinesie do kultúrneho centra Barmuesum koncert Fallgrapp

Príďte si užiť večer plný kvalitnej hudby! V piatok 16.9. o 20:00 sa “Muskom” rozozvučí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *