nedeľa - 14. júla, 2024
, DK: Svet detí a vesmíru v jednom. Ako vyzerá v očiach najmenších?
Foto ilustračné

DK: Svet detí a vesmíru v jednom. Ako vyzerá v očiach najmenších?

Vesmír očami detí je zábavný a hravý. Cez svoje kresby lietajú deti na Mesiac, vidia vesmírne koráby, kométy, neznáme planéty, stretávajú mimozemšťanov.

O tom, že detská fantázia vo svete vesmíru je nekonečná, sa môžeme presvedčiť aj tento rok, a to už na 33. ročníku celoslovenskej výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“.  Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove a organizátorom regionálneho kola je Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

Súťažiť sa bude opäť v piatich kategóriách. V prvej kategórii budú práce detí z materských škôl, v ďalších dvoch výtvarné dielka žiakov z prvého a druhého stupňa základných škôl a osobitné miesto budú mať aj žiaci prvého a druhého stupňa základných umeleckých škôl.

A ako môžete súťažiť? Je to jednoduché. Stačí, ak žiak prostredníctvom svojej školy pošle svoje výtvarné dielko do 23. marca na adresu Oravského kultúrneho  strediska, Bysterecká 1263/55, 026 01 Dolný Kubín. Odborná porota bude hodnotiť len práce, ktoré budú označené. Preto je potrebné na zadnú stranu napísať názov práce, meno a adresu autora, vek autora, kategóriu, triedu a meno vyučujúceho. Každá práca musí byť označená pečiatkou školy.

Tie najlepšie práce poputujú na celoslovenské kolo súťaže a potešia aj oko verejnosti na výstavách v Slovenskej ústrednej hvezdárni a v Oravskom kultúrnom stredisku. Viac informácií o súťaži nájdete na www.osvetadk.sk.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *