štvrtok - 28. septembra, 2023
, Dlho očakávaný album speváčky Lenny vychádza 22. mája
Foto: Lukas Wagneter

Dlho očakávaný album speváčky Lenny vychádza 22. mája

Autorka a speváčka Lenny vynikajúca charakterom a svojráznosťou vydáva dlho očakávaný album, na ktorom pracovala štyri roky. Nový album  Weird & Wonderful srší žánrovú pestrosťou, jedinečným spracovaním a produkčnými vychytávkami Ondřeje Fiedlera, ktorý má na svedomí už druhý autorkin album.

Čo d nového albumu očakáva?

Debut Hearts jej otvoril cestu na európsky hudobný trh, a tak je zvedavá, kam sa ďalej posunie s novinkou Weird & Wonderful. Opäť sa držala svojho osvedčeného tímu, ale zabrúsila aj do zahraničia, kde pod krídlami producentov Clinta Murphyho a Marcusa Trana vznikol jej už druhý duet s Marpom. Veľmi detailne sa sama Lenny venovala tiež vizuálnej stránke albumu, čím dokonale uzavrela jeho tvorbu. Album Weird & Wonderful vychádza 22. mája v Universal Music.

Najčastejšie otázky ohľadne druhého albumu sú na jeho nadväznosť na úspech debutového Hearts. „Znie to skoro ako prekliatie debutového albumu. Hearts mi do života priniesol veľa pozitív, zážitkov a otvoril mi cestu na európsky hudboný trh. To je to očakávanie, ktoré od nového albumu mám – kam ma to všade posunie,“ komentuje Lenny. Ondřej Fiedler, producent albumu, o druhom hovorí, že je oproti tomu prvému temnejší a zároveň uletenejší.„Od okolia som cítil tlak, s čím prídeme, ale snažili sme sa to neriešiť, či sa to bude niekomu páčiť alebo nie. Nechali sme na albume veľký kus seba“ odhaluje Ondřej Fiedler a dodáva, že sa zvukovo nechali inšpirovať deväťdesiatymi rokmi.

Vznik albumu

Album vznikal naozaj dlho a tentoraz práce na ňom prebiehali oddelene. „Prvú demosnímku som mala pripravenú už v roku 2016 a posledná skladba vznikla dokonca necelý týždeň pred odovzdavním albumu,“ hovorí Lenny a potvrdzuje, že dosku tvorila celé štyri roky. Počas toho triedila a zahadzovala nápady, pretvárala melódie, pracovala na singloch a videonahrávkach, a v kooperácii s producentami dávala priechod kreativite, ktorá sa na pestrom albume perfektne odráža.

 Novinkou je tiež zahraničný mix, ktorý takmer k celému albumu vznikol v Anglicku. Ďalšie zahraničné tendencie a chuť experimentovať mala Lenny aj s producentami. Očakávala, že by mohli priniesť nový smer a nádych. Nakoniec to dopadlo úsmevne a autorka zostala pri svojom tíme. „Krásnym príkladom toho je skladba Home, ktorú som pôvodne napísala v Berlíne s mojim novozelandským kamaártom a pesničkárom  Chesterom Travisom a švédskym skladateľom Kimom Wennerstromom. Keď sa mi ale spod ruky nemeckého producenta vrátila v podobe akejsi disco tuctoviny, bolo to pre mňa odstrašujúcim príkladom,“ dodáva s úsmevom Lenny.

 Čo sa týka vizuálnej stránky, na tej si Lenny potrpí a venuje jej veľa času, energie a aj extra peniaze. „Hodiny strávim nie iba nad muzikou, ale i nad grafikou, kedy hľadám inšpriáciu, vytváram moodboardy, vystrihávam fotky, lepím si koláže a spisujem nekonečne dlhé emaily, aby som svojmu tímu čo najdetailnejšie popísala svoj zámer.“ Popisuje Lenny svoju prácu na albume.

Zdroj:

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …