piatok - 22. septembra, 2023
, Skladba Zastavme to včas spája muzikantov z celého Slovenska. Aké posolstvo prináša?

Skladba Zastavme to včas spája muzikantov z celého Slovenska. Aké posolstvo prináša?

Dojímavý duet spája muzikantov z celého Slovenska a nesie silné posolstvo. Je to len na nás, ako bude tento svet vyzerať. Pesnička Zastavme to včas vyzýva ľudí, aby sa spojili, aby boli k sebe ľudskí a nemysleli iba na seba. Pretože to je jediný spôsob ako sa nad ťažkými situáciami, ako je aj táto, dá vyhrať.

Pesnička na diaľku je projekt, ktorý spája muzikantov z celého Slovenska. V priebehu mesiaca sa do výzvy zapojilo už vyše 50 umelcov a vzniklo niekoľko verzií dojímavej skladby so silným posolstvom. Jej „vzhľad“ majú v rukách práve umelci, ktorý sa do nej zapoja. Je na každom z nich, ako sa bude skladba vyvíjať a ako bude znieť. Je to symbolikou toho, že je len v našich rukách a na našom prístupe, ako bude tento svet vyzerať.Skladbu Zastavme to včas a celú myšlienku stvorila slovenská speváčka a saxofonistka Dominika Titková. Do výzvy sa zapojili aj známi umelci – Marián Čekovský, Martin Valihora, Oskar Rózsa, Milo Suchomel, Peter Lipa, Juraj Hrčka, Richard Vrablec a ďalší. Skladba má už teraz mnoho verzií a mnohé sú naozaj netradičné. Drum and base, hovorené slovo či orchestrálny aranžmán očaria poslucháčov a dokazujú, že keď sa spájajú ľudia a tvoria spolu, vznikajú krásne veci, ktoré dokážu pohladiť dušu i srdce.

Vo videách jednotlivých verzií, ktoré kolujú na sociálnych sieťach, si všimnete, že naozaj každý nahrával svoj kúsok zo svojho domu – na diaľku. Nápad inšpiroval aj tanečníkov, ktorí sa k projektu pridali a dotvárajú celkovú atmosféru skladby.

Pesnička na diaľku – Zastavme to včas – vyzýva ľudí, aby sa spojili, aby boli k sebe ľudskí a nemysleli iba na seba. Pretože to je jediný spôsob ako sa nad ťažkými situáciami, ako je aj táto, dá vyhrať. „Tento nápad je mojou reakciou na aktuálnu situáciu. No pieseň Zastavme to včas nemá byť spájaná iba s touto pandémiou. Po celé stáročia bojujeme s najzákernejšími chorobami – ako závisť, sebeckosť, zloba, chamtivosť… To je skutočná pandémia, ktorú môžeme poraziť iba keď si uvedomíme, že sme v tom všetci spolu.“ priblížila odkaz skladby Dominika.

Zdroj: Dominika Titková

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …