utorok - 27. februára, 2024
, Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov „Okno cez Umenie“
Foto: FB/Barmuseum

Do Martina opäť zavíta séria umeleckých workshopov „Okno cez Umenie“

Práca s hlasom, hra na bicie či žonglovanie. To je len zlomok z pestrej ponuky workshopov, ktoré tohto roku so sebou do Kultúrneho centra Museum v Martine opäť prináša projekt Okno cez Umenie.

Projekt je zameraný na podporu mladých talentov. Približuje im proces umeleckej tvorby a ponúka predovšetkým zážitky, ktoré by inak nemali možnosť zažiť tradičným vyučovaním. Cieľom workshopov nie je len naučiť, ale „otvoriť okno“, ktorým môžu nazrieť, inšpirovať sa a posunúť sa k novému umeleckému smerovaniu.

Okno cez Umenie svoje workshopy úspešne organizuje už piatym rokom. Spolupracuje so špičkovou umeleckou scénou, vďaka ktorej mu nikdy nechýbajú profesionálni lektori a svoj program prispôsobuje dopytu zo strany účastníkov. V priebehu mesiaca september je tak možné v Kultúrnom centre Museum, ktoré sa nachádza v priestoroch Slovenského národného múzea v Martine, zúčastniť sa prvých troch workshopov.

  1. septembra – MilliJanatková –Workshop hudobnej tvorby a improvizácie

MiliJanatková je česká speváčka, multiinštrumentalistka, skladateľka a lektorka. Jej workshop kombinuje dych, hlas, techniku, rytmus, nenáročný pohyb i hru na hudobné nástroje. Prezradí, čo všetko obnáša praktický život umelca a ako najlepšie využiť svoje predpoklady. Je určený pre každého, koho láka zábavná práca na tvorivom sebavyjadrení.

  1. septembra – Pavel Fajt – Workshop hry na bicie nástroje

Brnenský bubeník Pavel Fajt patrí medzi alternatívnych hudobných tvorcov a jeho hudba sa pohybuje niekde na pomedzí worldmusic, art – rock, folk – rocku a experimentálnej elektronickej hudby. V rámci workshopu predstaví stručnú charakteristiku svojho vlastného štýlu, pohľad na hru na bicie, na hudbu i rytmus. Chýbať nebude ani cvičenie a hranie so žiakmi.

  1. septembra – Adam Jarchovský– Workshop na tému žonglovania ako výrazového prostriedku nového cirkusu

Adam Jarchovský je žonglér a cirkusový pedagóg, zakladateľ dua Bratři v tricku a metodický vedúci lektorského tímu pražského Cirqueon – centra pre nový cirkus. Cieľom workshopu je osvojiť si techniky a princípy žonglovania v kontexte nového cirkusu. Dôraz bude kladený na to, aby každý účastník dokázal využiť možnosti žonglovania v rámci svojej vlastnej umeleckej tvorby. Workshop nevyžaduje žiadne predchádzajúce žonglérske skúsenosti, avšak nie sú na škodu.

Zdroj: Ľuboš Šulov

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …