pondelok - 22. júla, 2024
, Gitana zdoláva ďalšie hudobné výzvy. Na novom singli spolupracovala so svetovou špičkou!

Gitana zdoláva ďalšie hudobné výzvy. Na novom singli spolupracovala so svetovou špičkou!

Či už je reč o hudobníkoch, spisovateľoch alebo hercoch, umelci majú vo všeobecnosti jednu nespornú výhodu. Všetky emócie dokážu pretaviť do svojej tvorby a fanúšikom tak poskytnúť možnosť nahliadnuť im rovno do duše. Presne tak, ako to aktuálne robí speváčka GITANA.

Keď spoja sily hudobné esá

Adriána Dráfiová, vystupujúca pod umeleckým menom Gitana, má v krvi silné, hudobné gény a ľudia ju prezývajú tiež slovenská Beyoncé. V speváčke pulzuje nepopierateľný rómsky talent, ktorý v spolupráci s nemenej talentovanými umelcami vyústil do ďalšieho chytľavého hitu. Hoci rómčina nie je materinským jazykom speváčky, Gitana je ním nadšená. Jej tvorba práve takto zviditeľňuje jeden z najstarších jazykov v novodobej histórií rómskej národnosti, roztrúsenej po celej zemi.

Ondra Gizman, Eugen Botoš a David Darlington. To sú mená, ktoré hudobní kritici radia k elite Funky – Soul – R&B – Jazz, a zároveň trojica umelcov podpísaná pod Gitaninou novinkou Odhalená. O tom, ako k zaujímavej spolupráci prišlo, rozpráva už samotná interpretka: „Pesničku zložil Ondra Gizman, úžasný saxafonista z ČR a poslal mi ju s otázkou, či by ma oslovila. Za hodinu som mala zloženú sólo linku. Spev a text mi liezol z pera sám. (smiech) Zamilovala som sa hneď – áno do muziky, no ešte to nebolo ono. Ako sa vraví, pripadalo mi to príliš kostrbaté a potrebovalo to tú správnu šťavu.“

V tom istom čase sa jej dostal do rúk album Eugena Botoša Finally – Final Definition, mimochodom ten istý album, ktorý bol v USA zaradený do nominácie amerického rebríčka Billboard ako jediný z Európy. „Vedela som, že ho potrebujem počúvať, tým aj uzdraviť svoje uši a potvrdiť si, že hudba má byť pestrá harmonická i široká,“ pokračuje v rozprávaní o pozadí novej skladby temperamentná Gitana.

Nasledovalo osobné stretnutie, kde pracovná verzia pripravovanej novinky zaujala aj Eugena Botoša. Ako tvrdí, Adrianu Dráfiovú registruje dlhší čas a vždy na nej obdivoval nielen svojský štýl a jedinečnosť, ale tiež vysokú dávku profesionality.

Nejde o prvú spoluprácu

Stretli sa totiž už v januári tohto roka a podarilo sa im nahrať úspešné CD Gitana s detskými talentami. Obaja na stretnutie spomínajú ako na okamžitú hudobnú symbiózu. „Práca s Adrianou bola už vtedy výborná a tak som jej navrhol, že by sme mohli skúsiť urobiť spolu dva – tri single. Na mix a mastering som oslovil môjho zvukára z New Yorku, ktorý si vypočul jej demo a bol veľmi príjemne prekvapený z Adrianinho spevu i celkového zvuku skladby. Verím, že tak vzniká naša nová spolupráca na stále ďalších a ďalších projektoch,“ netají ambíciu pokračovať v spoločnej tvorbe uznávaný hudobník.

Gitana ho už len s úsmevom doplní: „David Darlington, držiteľ niekoľkých Grammy Awards, dal celej pesničke život. Môžem povedať, že ju milujem rovnako, ako celý tento štýl. Dokonale ma vystihuje. To som celá ja, takto vidím lásku a presne takú ju aj mám.“  

Letná latino párty priamo na streche

Gitana sa navyše prejavila ako flexibilná umelkyňa, ktorá nemá problém prispôsobiť sa ani spontánnym nápadom a pri podávaní profesionálneho speváckeho výkonu jej nebránia ani horúčavy atakujúce tridsaťstupňové hodnoty. Dôkazom je aj tak povediac expresné natáčanie videoklipu k novinke Odhalená, na ktoré štáb a účinkujúci zrejme nezabudnú. Jeho menovateľmi boli totiž tropické počasie, obľúbená lokalita nábrežia Dunaja, štýlová reštaurácia Brasserie La Marine a veľká, záverečná latino párty v reštaurácii Aušpic.

Tá je mimochodom preslávená svojím unikátnym výhľadom na najväčšie dominanty nášho hlavného mesta a zárukou nevšedného, vizuálneho zážitku. Aj touto cestou by som sa chcela poďakovať všetkým účastníkom za skvelú spoluprácu. Všetci, ktorí sa natáčania zúčastnili, mi určite dajú za pravdu, že išlo o náročný deň, a to nielen kvôli extrémnym teplotám. Moja vďaka patrí ochotnému personálu už zmienených reštaurácií, ktorý nám poskytol podmienky na natáčanie, ale aj tanečniciam, kapele, hosťom i celému tímu, vrátane aguntúry Stella Production, ktorá rovnako významnou mierou prispela k celému priebehu natáčacieho dňa,“ dodáva na záver Gitana a už teraz sa teší, ako svojimi chytľavými rytmami roztancuje aj vás.

Zdroj: Stella Production

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …