sobota - 3. júna, 2023

Do martinského Barmusea 4. júla zavíta kapela Purpendicular – The Professional Deep Purple Tribute Show

Do martinského Barmusea zavíta v sobotu 4. júla v rámci svojho turné kapela Purpendicular – The Professional Deep Purple Tribute Show. Purpendicular je považovaný za špičkový „párplovský“ tribute band, čo dokazuje fakt, že väčšina členov pôvodnej zostavy Deep Purple v ňom pravidelne hosťuje.

Deep Purple patrí medzi najúspešnejšie a najvplyvnejšie kapely rockovej histórie. Medzi ich hlavné devízy vždy patrila schopnosť kombinácie špičkového muzikantstva a údernej hudobnej formy, čo dokazujú klasické hity ako Child in Time, Black Night, Smoke on the Water a mnoho ďalších. Tribute projekt Purpendicular disponuje medzinárodnou zostavou špičkových profesionálnych muzikantov, vďaka čomu dokáže vdýchnuť slávnym skladbám DP magickú atmosféru príznačnú pre pôvodné štúdiové a živé nahrávky. Za všetko hovorí fakt, že v rokoch 2012, 2013 a 2014 bola kapela Purpendicular najčastejšie bookovanou tribute kapelou Deep Purple na svete.

Okrem sady najväčších hitov a rarít z katalógu Deep Purple sa na koncerte v Martinskom Barmuseu môžete tešiť na niekoľko skladieb z debutového albumu projektu Purpendicular s názvom “tHis is the tHing“, na ktorom hosťovali napríklad Steve Morse, Don Airey, Roger Glover, či Neil Murray.

Robby Thomas Walsh (IRL) – Spev

Herbert Bucher (DE) – Gitara

Corrado Solarino (IT) – Hammond

Malte Frederik Burkert (DE) – Basgitara

Matej Maco Richtarčík (SVK) – Bicie

Autor: Miroslav Hamar

, Do martinského Barmusea 4. júla zavíta kapela Purpendicular – The Professional Deep Purple Tribute Show

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tublatanka, Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album Uprostred chaosu a predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia

Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album Uprostred chaosu a predstavuje novú skladbu Dobrí priatelia

Legenda československej rockovej scény skupina Tublatanka vydáva dlhoočakávaný album. Na novinke s názvom Uprostred chaosu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *