utorok - 21. mája, 2024
, V Žiline sa začalo kultúrne leto a my poznáme jeho kompletný program

V Žiline sa začalo kultúrne leto a my poznáme jeho kompletný program

Mesto Žilina odštartovalo Žilinské kultúrne leto 2015, ktoré v Sade SNP po 16-tej hodine otvorila DH Hoľazňanka. Kultúrne leto bude pokračovať v piatok 3. júla na Námestí Andreja Hlinku, kde sa budú premietať výherné filmy festivalu Fest Anča. V sobotu 4. júla o 18-tej hodine je pre divákov pripravený koncert troch kapiel: Blue-time, V8 Band a Lonely Hearts, ktoré sa predstavia na Mariánskom námestí v Žiline. Letné kino na Stanici Záriečie pripravilo na 7. júla film Prekliaty ostrov.

Žilinské kultúrne leto dnes odštartovala DH Hoľazňanka, ktorá v tomto roku slávi 18. výročie svojho vzniku. Pestrou škálou skladieb spríjemnila dnes letnú atmosféru v Sade SNP, ktorý je už známy svojimi hudobnými stredami. Na Námestí Andreja Hlinku sa 3. a 4. júla od 20-tej hodiny budú premietať víťazné filmy Medzinárodného festivalu animovaného filmu Fest Anča. V sobotu 4. júla vás pozývame o 18-tej hodine na Mariánske námestie, kde sa divákom predstavia tri kapely: Blue-time, V8 Band a Lonely Hearts. Ich hudobný žáner určite poteší každú generáciu. Stanica Záriečie bude v utorok 7. júla o 21:00 hod. premietať film Prekliaty ostrov, ktorý režíroval Martin Scorsese. Hlavného hrdinu priviedlo na ostrov pátranie po šialenej vrahyni Rachel Solando, ktorá zmizla z väzenskej psychiatrickej liečebne. Dej sa odohráva v USA v 50. rokoch minulého storočia, kedy sa Amerika ešte spamätávala z následkov 2. svetovej vojny a žila v ohrození komunizmu.

Program tohtoročného kultúrneho leta sa bude niesť v duchu spevu, tanca a filmu. Prevažná časť podujatí sa bude konať na Námestí Andreja Hlinku, Mariánskom námestí, v Sade SNP a na Stanici Žilina-Záriečie. Žilinčania sa tak môžu tešiť na spestrenie letného obdobia a dovolenkových a prázdninových chvíľ, ktoré pripravilo mesto Žilina. Hlavnými partnermi Žilinského kultúrneho leta 2015 sú Nadácia Pontis a Kia Motors Slovakia.

Všetky ďalšie informácie o Žilinskom kultúrnom lete 2015 nájdete na internetových stránkach kulturneleto.eu, www.zilina.sk alebo na facebooku.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *