štvrtok - 25. júla, 2024
, Do Skanzenu Nová Bystrica – Vychylovka zavíta folklórny súbor z Anglicka
Ilustračné foto

Do Skanzenu Nová Bystrica – Vychylovka zavíta folklórny súbor z Anglicka

Skanzen Nová Bystrica – Vychylovka je vždy počas sezóny každú nedeľu obohatený o účinkovanie folklórnych súborov, skupín, sólistov a ľudových hudieb nielen z regiónu Kysúc, ale aj z iných susediacich  regiónov, miest a obcí.

Po prvý krát v histórii skanzenu sa nám v kultúrnom programe predstaví anglický mužský folklórny súbor  The Mendip Morris Men, ktorý bol založený v roku 1956. Členovia tohto súboru predstavia návštevníkom krásu ľudových tancov, hudby a krojov z oblasti juhozápadného Anglicka z obdobia 16. a 17. storočia. Program začne v nedeľu 4. septembra o 12.30 hod. v amfiteátri pri objekte Krčma z Korne. V programe sa zároveň predstaví aj Folklórna skupina Zborovanka zo Zborova nad Bystricou s pásmom „Nedeľa kedysi“. Nebudú chýbať tradičné ľudové jedlá pripravené v objektoch priamo na tradičných  dobových peciach v rámci kulinárskeho dňa.

Okrem prechádzky po areáli skanzenu a návštevy objektov, v ktorých strávili svoje detstvo naši starí a prastarí rodičia, ponúkame jazdu na Historickej lesnej úvraťovej železnici a na drezine, ktorá Vás vyvezie až na Sedlo Beskyd. Lístky si však objednajte na č. t. 00421/41/43 97 350, 219. Pokojný sviatočný deň blížiacej sa jesene Vám praje a zároveň Vás srdečne pozýva na podujatie Kysucké múzeum v Čadci a jeho zriaďovateľ Žilinský samosprávny kraj.

Autor: Darina Hnidková
Foto: Kysucké múzeum v Čadci

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *