sobota - 22. júna, 2024
, Do Žiliny a okolia prichádza SKvelý Fest 2015

Do Žiliny a okolia prichádza SKvelý Fest 2015

Festivaly Skvelý Fest 2015 sa blížia a my už poznáme ich program. Návštevníci sa môžu tešiť na koncerty skupín ŠLEHA, Bod Omylu, OFF a množstva mladých kapiel zo žilinského regiónu. Chýbať nebudú ani súťaže o vecné ceny a darčeky od vystupujúcich interpretov.

„Hlavnou myšlienkou projektu je prezentácia talentovaných hudobných zoskupení a prehlbovanie vzťahu medzi poslucháčom a umelcom. Ľudia si častokrát neuvedomujú, čo všetko stojí za tým, že sa vôbec partia muzikantov postaví na pódium. Okrem koncertov sa preto budeme k divákom prihovárať aj v moderovaných vstupoch, ktoré vysvetlia niečo málo zo zákulisia života slovenských hudobníkov. Samozrejme, netreba sa báť, že by sa to zvrhlo na nejaké prednášky. V prvom rade sa bude koncertovať, súťažiť a baviť. Diváci neplatia žiadne vstupné, práve naopak, kapely budú rozdávať svoje CD a reklamné predmety. Je skvelé, že miestne samosprávy boli ochotné poskytnúť nám finančné prostriedky, vďaka ktorým si ľudia môžu zadarmo vychutnať tie najlepšie mladé kapely zo svojho okolia,“ prezradil Lukáš Turiak, frontman kapely Bod Omylu.

Prvý deň plný SKvelej muziky Vás čaká už v nedeľu 12.7. od 13:00 na námestí v Rajeckých Tepliciach. Okrem kapiel ŠLEHA, Bod Omylu a OFF sa predstavia aj Grow up, Haluzotvoristika, The Mark, 4EWER a Annunaki.

Podujatie následne zavíta aj v sobotu 1.8. do Žiliny.

Nápad vytvoriť festivaly na podporu domácej tvorby prišiel od Vlada Kubalu, basgitaristu kapely Šleha: „V podstate sa od detstva venujem hudbe a autorskej tvorbe. Dôverne poznám problematiku slovenských kapiel a viem, aké je ťažké presadiť sa. Mediálny priestor nám okupujú zahraniční autori a interpreti. Slovenská tvorba sa tak dostala na vedľajšiu koľaj, čo ma dosť znepokojuje. Myslím si, že je najvyšší čas otvoriť oči a ústa. Sme hudobníci, tak je pre nás prirodzené vyjadrovať sa hudbou. Spojili sme s Lukášom Turiakom organizačné schopnosti a vytvorili jeden realizačný tím. Výsledkom našej práce je „SKvelý Fest 2015“ a plánujeme v našej činnosti pokračovať aj v budúcnosti,“ vysvetlil Vlado.

Viac informácií o festivaloch nájdete na oficiálnej FB udalosti Skvelý Fest 2015.

, Do Žiliny a okolia prichádza SKvelý Fest 2015

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *