nedeľa - 14. júla, 2024
, Do Žiliny zavítajú jazdci Pony Expressu

Do Žiliny zavítajú jazdci Pony Expressu

Jazdci Pony Expressu sa pri svojej nonstop jazde naprieč európskym kontinentom zastavia aj v Žiline. Na Mariánskom námestí bude v sobotu 22. augusta 2015 od 15.00 hod. otvorený Post Office (poštový úrad). Tu si budú záujemcovia môcť podať svoje poštové zásielky. Tie potom prevezmú jazdci a vezú ich v sedlových brašnách ďalej k adresátom.

Jazda Pony Express sa organizuje každoročne na počesť historického Pony Expressu, ktorého jazdci na koňoch prepravovali poštové zásielky na území USA od apríla 1860 zo St. Joseph v Missouri do Sacramenta v Kalifornii na trase dlhej viac ako 3 000 míľ. V Európe dnes trasa jazdy presahuje 3 000 kilometrov, pričom smer jazdy sa každoročne mení a jazdci celú trasu absolvujú bez prerušenia zhruba za 9 dní. Trasu na území Slovenska tvoria: západná, severná, severozápadná, východná, juhozápadná a južná vetva.

, Do Žiliny zavítajú jazdci Pony Expressu

História Pony Expressu sa v Európe začala písať v roku 1985, kedy sa pod názvom Československý Pony Express uskutočnila prvýkrát preprava pošty na jednom úseku v rámci dnešnej Českej republiky. Postupne sa dĺžka trasy v Českej republike predlžovala až k jej hraniciam, čo umožnilo rozšírenie trasy Pony Expressu do okolitých krajín – na Slovensko, do Poľska a Nemecka. To iniciovalo vznik European Pony Express Association, ktorej členom je aj Pony Express Slovakia.

Atmosféru westernu a Divokého západu podporí aj sprievodný program.

, Do Žiliny zavítajú jazdci Pony Expressu

Autor: Erika Mikulová/Mesto Žilina
Foto: pixabay.com, zilinaak.sk, oficiálny plagát

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *