nedeľa - 14. júla, 2024
, Dobrá správa pre peších. V Malom Čepčíne vybudovali chodníky

Dobrá správa pre peších. V Malom Čepčíne vybudovali chodníky

Ak ste v posledných prázdninových dňoch prechádzali Malým Čepčínom, určite ste si všimli intenzívne práce na cestách. Obec totiž pristúpila k nevyhnutnému kroku – vybudovaniu chodníkov.

K realizácii stavby došlo z dôvodu vyznačenia priechodu pre chodcov, aby mohli obyvatelia obce bezpečne prechádzať cez cestu smerom k vlaku alebo od neho. Dôvodom bola, samozrejme, veľká hustota premávky. Ako nás informovala starostka Malého Čepčína Miroslava Sumková, výstavbe predchádzalo vypracovanie projektu a dopravného značenia v obci. Stavbu realizovala firma z Martina a financovaná je obcou Malý Čepčín. Na vybudovanie chodníka prispel dotáciou VÚC Žilina. Dopravné značenie a vyznačenie priechodu pre chodcov a asfaltovanie krajnice cesty pri chodníku zabezpečila Slovenská správa ciest Martin a Turčianske Teplice.

Výstavba chodníkov v Malom Čepčíne sa začala 8. augusta 2017 a v týchto dňoch už je ukončená. Asymetrické svetlo nad priechod pre chodcov je osadené, dopravné značenie a priechod pre chodcov bude vyznačený do 15. septembra 2017, informuje starostka. Počas stavebných prác bolo na ceste aj jedno nevyhnutné obmedzenie v podobe zúženej vozovky, nespôsobovalo však žiadne výrazné zdržanie či iné komplikácie. My len dodáme, že podobná výstavba chodníkov sa počas leta realizovala aj v susednej obci Jazernica. Z dôvodu hustoty premávky v Malom Čepčíne, ktorá citeľne vzrástla začatím rekonštrukcie cesty I/65 a hlavne nedodržiavanie rýchlosti niektorých vodičov, pristúpilo sa ešte k jednému zásadnému kroku. Obec zakúpila merač rýchlosti a zároveň bolo zhustené verejné osvetlenie popri ceste LED svetlami. Okrem hustoty premávky je problémom fakt, že obcou jazdia kamióny, a to napriek zákazu v rámci ciest III. triedy, dodáva na záver Miroslava Sumková.

Zdroj: Turčania.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *