nedeľa - 14. júla, 2024
, Bicyklová doprava v Turci sa rozvíja. Pribudne nový cyklochodník

Bicyklová doprava v Turci sa rozvíja. Pribudne nový cyklochodník

V Martine vďaka Nadácii Kia Motors Slovakia už o pár dní pribudne nový cyklochodník. Mesto tak symbolicky ešte pred Európskym týždňom mobility 2017 opäť potvrdí svoje odhodlanie pokračovať v budovaní cyklotrás a správať sa zodpovedne k životnému prostrediu.

Primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar v pondelok 4. septembra 2017 slávnostne podpísal zmluvu o poskytnutí finančného grantu z Nadácie Kia Motors Slovakia vo výške 25 000 eur na vybudovanie športovo – oddychového chodníka na nábreží rieky Turiec. „Osobne sa už dlhodobo zasadzujem o budovanie cyklotrás a podporu športov v Martine. Rozvoj infraštruktúry v tejto oblasti bol jedným z mojich cieľov v rámci Vízie rozvoja mesta pod mojím vedením a som rád, že sa nám ho darí plniť. Verím, že nová cyklotrasa bude hotová čo najskôr a bude sa tešiť aspoň takej obľube ako už existujúca časť chodníka pri rieke Turiec,“ zhodnotil Andrej Hrnčiar. Mesto vďaka dotácii vybuduje 450 m na ľavej strane rieky  Turiec – od Ulice Mládeže po Kamenný most. Chodník bude upravený od zarastených okrajov, podklad bude dosypaný štrkodrvou a následne bude položená asfaltobetónová vrstva.

V prípade priaznivých podmienok bude nová časť hotová v priebehu septembra. Týmto sa však projekt cyklotrasy popri Turci nekončí. Mesto zároveň pripravuje realizačnú projektovú dokumentáciu jej pokračovania na smer  Tulip –  Pltníky – Vrútky v dĺžke 3 km. Celý projekt nadväzuje na pripravovaný projekt  cyklo – prepojenia  Vrútky – Strečno.

„Dlhodobou ambíciou nadácie je podpora a rozvoj cyklodopravy ako aj budovanie cyklistických chodníkov v Žilinskom kraji. V spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom sa nám v uplynulých rokoch podarilo úspešne zrealizovať projekt BikeKIA, ktorý spája hrad Strečno a Budatín. Teší nás, že v najbližších týždňoch budeme môcť prispieť k rozvoju cykloturistiky už aj v Turci,“ doplnil správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák. Od začiatku svojich aktivít v roku 2016 podporila nadácia viac ako 280 projektov v celkovej sume 2,3 milióna eur.

Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *