sobota - 22. júna, 2024
, Vykradnutá skúšobňa ich nezastavila. Kapela Instinct debutuje albumom na Inzerát

Vykradnutá skúšobňa ich nezastavila. Kapela Instinct debutuje albumom na Inzerát

Skupina Instinct sa zviditeľnila minulý rok vďaka hosťovaniu na turné skupiny Elán. Hrá vlastnú tvorbu, avšak pre debutový album Na inzerát, ktorý vychádza v týchto dňoch si požičala hit Vaša Patejdla Zlodej slnečníc.

Slovensko-česká skupina žijúca v Prahe a spievajúca v slovenčine sa spoznala na inzerát, čo ich inšpirovalo k názvu ich debutového albumu. Ich skladby Na život a na smrť a Medzitým sme mohli počuť dlhšie v slovenskom éteri a nechýbajú ani na albume spolu s novinkou Zlodej slnečníc„Každá pieseň na albume má jedinečný príbeh od okamžiku, keď vznikol prvý tón až po finálnu podobu nahrávky alebo videoklip“ vysvetľuje Miro Maršík a naráža tak aj na komplikácie, ktoré nahrávanie albumu doprevádzali. Patrila medzi ne aj kompletne vykradnutá skúšobňa na začiatku tohto roka.

, Vykradnutá skúšobňa ich nezastavila. Kapela Instinct debutuje albumom na Inzerát

Na piesňach spolupracovali aj textári Ľuboš Zeman (Elán) a Daniel Hevier (Team, IMT Smile). Album vznikal v produkcii Randyho Gnepu (Nocadeň, Katarína Knechtová, Lina Mayer), Ondřeja Žatkuliaka a Ecsona Waldesa.

Instinct hrá v zložení Lukáš Ciho (spev), Miro Maršík (gitara), Ondřej Simon (bicie) a Martin Havelka (basgitara). Pre všetkých členov je vydanie debutového albumu splnený sen.  Náš album je symbolom toho, že nič nie je nemožné. Je to začiatok dlhej cesty a poslania, ktoré máme,“ hovorí Lukáš Ciho. „Aj keby toto mal byť náš prvý a posledný album, tých šesť rokov stálo za to. Som si ale takmer istý, že týmto albumom zďaleka nekončíme,“dodáva Ondřej Simon.

 

Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *