sobota - 18. mája, 2024
, Dobročinná zbierka pomôže detskému oddeleniu dolnokubínskej nemocnice
Foto: Mesto Dolný Kubín

Dobročinná zbierka pomôže detskému oddeleniu dolnokubínskej nemocnice

Viac ako tonu vecí a 1 270 eur sa podarilo vyzbierať v rámci charitatívneho podujatia Staré veci nie sú odveci v Dolnom Kubíne, počas ktorého si mohli ľudia vybrať alebo za symbolickú cenu zakúpiť rozličný tovar. Výťažok z dobročinnej zbierky putuje detskému oddeleniu Dolnooravskej nemocnice v Dolnom Kubíne.

„Chcela by som sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prispeli na túto burzu. Buď tým, že doniesli nejaké veci alebo si niečo kúpili a tým prispeli k dobrej veci,“ povedala Gabriela Matkulčíková, autorka myšlienky a organizátorka podujatia.

Podľa jej slov chcú pokračovať v podobných akciách aj naďalej. „Ľudia nás oslovujú, že by chceli takéto podujatie. Dokonca žiadajú, aby bolo v dlhšom časovom úseku, pretože sme mali naposledy predaj len od 9:00 do 15:00 hodiny. Navrhujú nám, aby sme to mali rozložené aj na dva dni, keďže by mali viacerí záujem prísť,“ dodala.

Detské oddelenie Dolnooravskej nemocnice vyzbierané peňažné prostriedky použije na zakúpenie prístrojov. „Financie z tejto charitatívnej akcie využijeme na zakúpenie prenosných neinvazívnych púlznych oximetrov. Sú to zariadenia na meranie pulzovej frekvencie a okysličenia organizmu. Za tieto peniaze zakúpime niekoľko takýchto prístrojov najvyššej kvality. V rámci modernizácie oddelenia za posledné dva roky prešlo celé detské oddelenie veľkou rekonštrukciou. Dokončujeme finálnu fázu sociálnych zariadení a aj v rámci modernizácie sa snažíme kráčať s dobou a modernizovať zariadenia čo sa týka prístrojového vybavenia,“ ozrejmila primárka detského oddelenia  dolnooravskej nemocnice Beáta Dudášiková.

Okrem peňazí sa podarilo nemocnicu obdarovať aj dvoma zánovnými tlačiarňami a jedným multifunkčným  zariadením, vrátane náhradných tonerov od iniciatívy TvojKubín. Akcia má aj ekologický rozmer. Nepredané darované veci poputujú na charitatívne účely. V budúcnosti organizátori plánujú aj ďalšie burzy.

Pani Gabriela Matkulčíková spolu s dobrovoľníkmi zorganizovala počas burzy  aj potravinovú zbierku. Potravinové balíčky pripravili pre ľudí bez domova a ďalších, ktorí to potrebujú. „Potravinové balíčky sme pripravili pre ľudí v núdzi, ktorí požiadali o potravinovú pomoc. Nakoľko darcovia doniesli dosť potravín, mohli sme potravinové balíčky pripraviť aj pre ľudí bez domova ubytovaných v nocľahárni STOP ŠANCA a v Zariadení dočasného bývania. V rámci potravinovej zbierky sa nám podarilo získať aj mikulášske balíčky, ktoré sme taktiež odovzdali rodinám v menej priaznivej situácii“ doplnila Matkulčíková.

Nepredané darované veci poputujú na charitatívne účely, čím sa podarilo predísť vytvoreniu viac ako jednej tony odpadu.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …