piatok - 1. marca, 2024
, Dolnokubínčania majú viac ako tri kilometre bežkárskych tratí v centre mesta

Dolnokubínčania majú viac ako tri kilometre bežkárskych tratí v centre mesta

Aj tento rok pripravilo Mesto Dolný Kubín v spolupráci s dobrovoľníkmi z občianskej iniciatívy Tvoj Kubín pre milovníkov bežeckého lyžovania viac ako tri kilometre bežeckých tratí v centre mesta.

Pre širokú verejnosť sú tak k dispozícii trate v areáli Kuzmínovo, na sídlisku Bysterec a Brezovec. Podľa primátora Jána Prílepka, v meste za posledné dni napadlo množstvo snehu, preto sa rozhodli, že občanom, ale aj návštevníkom mesta umožnia aktívne športovať aj niekoľko metrov od ich domov. Takmer kilometrovú dráhu majú Dolnokubínčania aj priamo pod panelákmi na sídlisku Bysterec, ktorú pre nich už po tretíkrát pripravili miestni dobrovoľníci. „Pred pár rokmi sme prišli s nápadom pomôcť ľuďom, ktorí túto plochu využívajú. Zabezpečili techniku, aby sme dráhu upravili. Ohlasy ľudí boli vynikajúce, tak sme sa rozhodli v tom pokračovať,“ vysvetľuje Peter Jonák z občianskej iniciatívy Tvoj Kubín.

Bežkárske trate sú pre verejnosť pripravené aj niekoľko desiatok metrov od historického centra v areáli Kuzmínovo, ktorý ponúka trate v celkovej dĺžke približne dva kilometre. „Nachádzajú sa tu dráhy v štyroch úrovniach nad sebou a spoločne sú prepojené, takže sa dajú rôzne kombinovať. Trate sú upravované a vo večerných hodinách aj osvetlené do 22 hodiny. Všetky majú začiatok pri chate Kuzmínovo,“ vysvetlil vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom úrade, Miroslav Kosmeľ.

Viac ako 250 metrov dlhá bežkárska dráha je aj priamo pod panelákmi pri bývalej Základnej škole Nemocničná na sídlisku Brezovec, ktorú taktiež spravili miestni dobrovoľníci. Tento rok sa podľa primátora rozhodli skúšobne upraviť trať, ktorú obyvatelia v lete využívajú na behanie.

Zdroj a foto: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …