sobota - 20. júla, 2024
, Dolnokubínska samospráva bude úradovať v Parku Martina Kukučína
Foto: dolnykubin.sk

Dolnokubínska samospráva bude úradovať v Parku Martina Kukučína

Park Martina Kukučína v Dolnom Kubíne sa počas letných mesiacov stal obľúbeným miestom, kde sa každú stredu stretne množstvo obyvateľov mesta.  Jednotlivci aj celé rodiny sa tu prichádzajú zabaviť a vychutnať si koncert. Keďže je Leto v parku čoraz viac navštevované, tak sa dolnokubínska samospráva rozhodla prísť medzi ľudí na posledné dve augustové stredy v mesiaci s viacerými službami súvisiacimi prevažne so začiatkom školského roka.

Samospráva chce vychádzať v ústrety obyvateľom

„Aj týmto krokom chceme vyjsť v ústrety našim obyvateľom, aby sme k nim boli čo najbližšie. Našou snahou je dostať služby, ktoré poskytujeme na mestskom úrade aj mimo túto budovu. Hlavne tam, kde sa ľudia stretávajú, aby sme im tam boli nápomocní,“ povedal primátor mesta Ján Prílepok.

Návštevníci dolnokubínskeho Leta v parku získajú základné informácie zo všetkých oblastí podpory v meste a rôznej agendy, ktorá sa dá na radnici vybaviť. Taktiež tam budú môcť rodičia, ktorým o pár týždňov nastúpia deti do prvého ročníka základnej školy, vybaviť poukaz na školské potreby v hodnote 50 až 100 eur.

Pracovníci odboru sociálnych vecí a rodiny budú v Parku Martina Kukučína obyvateľom mesta k dispozícii od 10:00 do 16:00 hodiny. „Záujemcom na mieste dáme presný návod ako požiadať o príspevok, respektíve im pomôžeme s vyplňovaním potrebných dokumentov a tiež budú môcť doložiť potrebné veci k žiadosti o príspevok. Aj preto sme sa rozhodli, že v parku budeme dva týždne za sebou, aby si mohli obyvatelia mesta doložiť potrebné doklady a skompletizovať celú žiadosť,“ vysvetlila Katarína Trubanová z odboru sociálnych vecí a rodiny na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Samospráva  poskytne prevažne služby súvisiace so začiatkom školského roka

Príspevok pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku poskytuje mesto na základe žiadosti jedného z rodičov dieťaťa, ktoré dosiahlo šesť rokov a nastúpilo na povinnú školskú dochádzku do školy na území mesta. „K žiadosti je potrebné priložiť aj rozhodnutie o prijatí dieťaťa do prvého ročníka. V prípade, že sú v rodine aj staršie deti, tak si musia riadne plniť školskú dochádzku. Taktiež zákonný zástupca a ani iné s ním spoločne posudzované osoby musia mať splnené všetky povinnosti voči mestu,“ priblížila Trubanová.

Pri prvom a druhom narodenom dieťati je poukaz vo výške 50 eur a pri treťom a ďalšom narodenom dieťati 100 eur. „Finančný príspevok sa vypláca formou poukazu na nákup školských potrieb u zmluvného dodávateľa. Vydáva sa až po vydaní rozhodnutia mestom, no spravidla je to do 30 kalendárnych dní,“ doplnila Trubanová.

Tlačivo so žiadosťou nájdu záujemcovia aj na internetovej stránke mesta Dolný Kubín alebo priamo u pracovníkov odboru v Parku Martina Kukučína.  Žiadosť o finančný príspevok pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku je možné podať najneskôr do konca októbra.

Tohtoročné Leto v parku ponúka pre návštevníkov viaceré atrakcie. Napríklad je pre nich pripravený skákací hrad, piknik v tráve, kreslenie, maľovanie na tvár, pingpongové stoly či možnosť si zahrať futbal. Pohodovú atmosféru dopĺňajú koncerty, ktoré začínajú o 17:00 hodine.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …