utorok - 27. februára, 2024
, Dolnokubínska samospráva od pondelka obnovuje platené parkovanie v centre mesta
Foto: Mesto Dolný Kubín

Dolnokubínska samospráva od pondelka obnovuje platené parkovanie v centre mesta

Dolnokubínska samospráva od pondelka 1. júna opäť obnovuje platené parkovanie v centre mesta. Motoristi v Dolnom Kubíne boli oslobodení od platenia parkovného takmer jeden a pol mesiaca. Dôvodom bola vzniknutá situácia zapríčinená koronavírusom a rozsiahle obmedzenia spojov mestskej autobusovej dopravy.  

„Vzhľadom na to, že sa situácia postupne normalizuje opäť otvárame materské a základné školy a do normálnej prevádzky prechádza už aj mestská autobusová doprava. Od 1. júna teda pominú dôvody, pre ktoré sme chceli podporiť osobnú automobilovú dopravu,“ vysvetlil Ján Prílepok, primátor mesta.

Z dôvodu preventívnych opatrení nemuseli doteraz obyvatelia a návštevníci mesta v zónach plateného parkovania platiť za parkovanie žiadnou formou. „Cieľom tohto riešenia bolo zamedzenie kontaktu vodičov s parkovacími automatmi a manipulácii s hotovosťou. Taktiež došlo k rapídnemu obmedzeniu MAD, najskôr na prázdninový  a neskôr aj na víkendový režim. Naše autobusy jazdili veľmi obmedzene a nastávala situácia, kedy kvôli bezpečnosti obyvateľov bolo pre nás lepšie uprednostniť individuálnu osobnú dopravu pred autobusovou dopravou,“ ozrejmil primátor.

Aj naďalej zostane všetkým obyvateľom a návštevníkom mesta k dispozícii režim prvej hodiny parkovania  zadarmo na parkovisku pri Daňovom úrade. „Toto parkovisko je vzdialené len niekoľko minút chôdze od všetkých inštitúcií v centre mesta. Umožňuje tak všetkým motoristom vybaviť si nákupy či rôznu agendu bez nutnosti platiť parkovné. Bezplatné parkovanie v celom meste naďalej ostáva v platnosti počas celých víkendov a každý pracovný deň po 16 hodine,“ doplnil Prílepok.

Aktuálne sa v zóne plateného parkovania v Dolnom Kubíne nachádza viac ako 660  parkovacích miest, z ktorých je 395 určených pre platené státie.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …