nedeľa - 14. júla, 2024
, Dolnokubínska samospráva predáva betónové prvky  na letnom štadióne obyvateľom za symbolickú sumu
Foto: Mesto Dolný Kubín

Dolnokubínska samospráva predáva betónové prvky na letnom štadióne obyvateľom za symbolickú sumu

Dolnokubínski mestskí poslanci schválili na poslednom mestskom zastupiteľstve viac ako 72-tisíc eur na realizáciu búracích prác časti oválu na letnom štadióne a jeho následnú úpravu do finálneho stavu. Finančné prostriedky sú určené na vysvahovanie a zatrávnenie v rámci pripravovanej investičnej akcie rekonštrukcie atletickej dráhy a atletických sektorov na letnom štadióne. Ide o predpokladané náklady za vykonanie všetkých prác spojených s rekonštrukciou.     

„Pôjde o búracie práce na vonkajších tribúnach na ochodzoch, kde sú teraz nainštalované betónové prvky, ktoré v minulosti vytvárali možnosti sledovania zápasov. Avšak už roky nevyhovovali bezpečnostným podmienkam a vzhľadom aj na ich zlý fyzický stav je potrebná rekonštrukcia celej tejto časti tribúny. Časť prác vykonáme vlastnými silami a na zvyšok budeme robiť verejné obstarávanie,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Uvedené práce je potrebné realizovať v roku 2021 pred výstavbou atletickej dráhy a sektorov atletických disciplín, keďže po ich kolaudácií už nebude možné ťažkými mechanizmami vykonať opravu, respektíve rekonštrukciu ochodzov. Radnica chce realizovať práce tak, aby sa nepoškodila novovybudovaná atletická dráha.

Samospráva potrebuje tento priestor upraviť aj kvôli následnému osadeniu atletickej dráhy. „Bolo nevyhnutné, aby sme tieto ochozy zbavili nebezpečných betónových prvkov. Následne budeme celý tento priestor štadióna skultúrniť a vo finále by mal byť zosvahovaný a zatrávnený. Okolo celej atletickej dráhy pribudne v budúcnosti ešte chodník,“ konštatoval Prílepok.

Keďže rekonštrukcia približne 2 000 kusov betónových prvkov na letnom štadióne nie je možná, vedenie mesta sa ich rozhodlo predať obyvateľom za symbolickú sumu 0,10 eur za kus. Ich tvar je písmená L s rozmerom 550x1000x65 milimetrov. „Pre mesto sú tieto betónové prvky už nevyužiteľné a predstavovali by iba náklady vo forme uloženia na skládku. Aj z tohto dôvodu ich predávame za symbolickú zostatkovú cenu desať centov za kus,“ vysvetlil primátor.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť u správcu športových zariadení Štefana Belvončíka na telefónom čísle 0915 847 514 do piatku 16. októbra 2020.

O cene v zmysle Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom mesta Dolný Kubín, o prevode vlastníctva hnuteľného majetku mesta, ktorého jednotlivá zostatková hodnota nepresahuje 20-tisíc eur bez DPH rozhoduje primátor mesta Dolný Kubín.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …