piatok - 24. marca, 2023
, Dolnokubínska samospráva sa chce podeliť  so skúsenosťami s celoplošným testovaním
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Dolnokubínska samospráva sa chce podeliť so skúsenosťami s celoplošným testovaním

Dolnokubínska samospráva ponúka pomoc ostatným slovenským mestám pri organizovaní celoplošného testovania, ktoré by malo byť na budúci víkend (30.10-1.11.). Mesto to plánuje v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktoré bude koordinátorom výpomoci.

„Keďže u nás už to pilotné testovanie máme úspešne za sebou, sme pripravení – ja osobne, ale aj členovia môjho najbližšieho tímu, ktorí sme sa podieľali na tých prípravách celý tento týždeň do neskorých večerných hodín, odovzdať všetky tieto skúsenosti iným samosprávam,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Už v týchto dňoch sa podľa primátora mnohé samosprávy obracajú na nich telefonicky, aby im radili a odovzdali skúsenosti pri organizovaní tohto celoslovenského testovania. „My sme sa rozhodli aj s mojimi kolegami, že sme pripravení pokiaľ to bude možne aj vycestovať do jednotlivých regiónov. V takomto prípade by som odporučil, aby ZMOS koordinoval prípadne ďalší takýto postup, verím že aj iné samosprávy, možno aj obce by vedeli pomôcť podobným mestám a obciam naprieč Slovenskom,“ ozrejmil Prílepok.

Primátor verí, že aj ostatní predstavitelia oravských samospráv by vedeli takýmto spôsobom pomôcť podobným ostatným slovenským mestám. „Nás na budúci týždeň síce tiež čaká ďalšia vlna testovania, ale my sme už v rámci mesta na to pripravení,“ doplnil primátor.

Samosprávy v tomto období dokázali, že robia maximum a najlepšie ako vedia. „Dolný Kubín, ale aj malá dedinka Becherov vyslali jasný signál, že budúcnosťou samosprávy je medziobecná spolupráca. Päť obcí okolo Zborova pritom dokázalo, že spoločné nákupy ochranných prostriedkov pre obce sú signálom ich rozvážnosti aj úprimnej snahy čo najlepšie pomáhať ľuďom, ku ktorým má komunál historicky najbližšie,“  konštatoval uviedol ústredný riaditeľ kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …