sobota - 22. júna, 2024
, Dolnokubínska samospráva umožnila ľudom bez domova využiť priestory nocľahárne, čas si krátia drobnými úpravami okolia
Foto: Mesto Dolný Kubín

Dolnokubínska samospráva umožnila ľudom bez domova využiť priestory nocľahárne, čas si krátia drobnými úpravami okolia

Dolnokubínska samospráva umožnila ľudom bez domova počas pandémie koronavírusu z preventívnych dôvodov využívať priestory nocľahárne Stop – Šanca v Dolnom Kubíne bez časového obmedzenia. V zariadení sú aktuálne iba tí, ktorí prijali prísnejšie podmienky a pravidlá počas koronavírusu. Dlhý čas, ktorý trávili v zariadení, si začali krátiť drobnými úpravami okolia.

„Myšlienka vzišla priamo od ľudí bez prístrešia, ktorým je poskytovaná sociálna služba v nocľahárni v súčasnej dobe za prísnych preventívnych opatrení,“ vysvetlila Katarína Trubanová z oddelenia pre rodinu a krízovú intervenciu MsÚ.

Na začiatku sa klienti napríklad pustili do úpravy starého schodiska, ktoré najprv zašmirgľovali a potom namaľovali. Neskôr sa pustili do vyčistenia časti okolia Nábrežia Oravy, či do vstupných brán, ktorým dali nový náter. Práce vykonávajú dobrovoľníci, ktorým materiál zabezpečilo mesto. „Cieľom našich kolegov na sociálnom odbore je nielen zabezpečiť ľuďom v núdzi materiálnu pomoc, ale príležitostnou prácou dať práve ľuďom bez prístrešia aspoň nejakú šancu vrátiť sa do normálneho života,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Od 1. mája samospráve pomáhajú ľudia bez prístrešia v rámci dobrovoľníckej činnosti skrášľovať a opravovať majetok mesta. „Keďže čas, ktorý aktuálne trávia v zariadení, chceli využiť pre dobro tohto mesta a pre túto spoločnosť, tak sa mesto Dolný Kubín rozhodlo s nimi uzatvoriť zmluvu o dobrovoľníckej činnosti do augusta 2020. Momentálne pracujú na letnom a zimnom štadióne,“ ozrejmila Trubanová.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …