sobota - 2. marca, 2024
, Dolný Kubín: Mesto počas leta vymení okná na materských školách

Dolný Kubín: Mesto počas leta vymení okná na materských školách

Dolnokubínska samospráva naplno využije nasledujúce dva mesiace letných prázdnin, počas ktorých sa v školských zariadeniach nikto nenachádza na opravy a modernizáciu Materskej školy Odbojárov a Materskej školy Záskalická, ktoré sú v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

Z rozpočtu mesta je na tieto práce vyčlenených viac ako 38 tisíc eur a práce by mali skončiť do konca augusta tohto roka.

„Kvôli zlým tepelno-izolačným vlastnostiam a havarijnému stavu mnohých okien na týchto materských školách sme sa rozhodli využiť toto obdobie, počas ktorého nechodia deti do škôlok na výmenu starých okien za nové, aby sa tam od septembra cítili príjemne a bezpečne,“ povedal Roman Matejov, primátor mesta Dolný Kubín.

V Materskej škole Odbojárov sa jedná o poslednú etapu výmeny okien, kde treba ešte vymeniť posledné okná za približne 27 tisíc eur. Minulý rok tam z mestskej kasy išlo na výmenu okien 22 tisíc eur. Podľa slov Michala Šventa, vedúceho odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne sa už dlhodobo mesto snaží investovať finančné prostriedky na obnovu škôl. „Výmena okien vo všetkých školách súvisí so snahou vedenia mesta zlepšiť tepelnú pohodu detí a zamestnancov škôl a tiež ušetriť náklady na vykurovanie v materských školách,“ doplnil na záver.

Výmenou okien prešla aj Materská škola Záskalická, kde je na tieto práce v rozpočte mesta vyčlenených približne 11 tisíc eur. V predchádzajúcich mesiacoch prešli tiež výmenou okien Základná umelecká škola Ivana Ballu a Materská škola Na Sihoti za viac ako 76 tisíc eur.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *