streda - 28. februára, 2024
, Dolný Kubín: MŠ Obrancov mieru vynovila sociálne zariadenia aj kúpeľne
Ilustračné foto

Dolný Kubín: MŠ Obrancov mieru vynovila sociálne zariadenia aj kúpeľne

Dolnokubínska samospráva v rámci ročnej údržby škôl a školských zariadení realizovala v týchto letných mesiacoch kompletnú rekonštrukciu dvoch kúpeľní a sociálnych zariadení v Materskej škole Obrancov mieru.

Z rozpočtu mesta išlo na tieto práce 12 tisíc eur.

„Podnetom na obnovu škôlky boli predovšetkým ich nevyhovujúci stav, ktorý nám signalizoval potrebu opráv. Preto sme sa rozhodli tieto nedostatky odstrániť, aby deti mohli budovať svoje hygienické návyky v nových priestoroch,“ povedal Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Radnici sa tiež podarilo okrem sociálnych zariadení sprevádzkovať aj dve sprchy, ktoré sú potrebné hlavne pre malé deti. Navyše sa do materskej školy zakúpili aj dva nové hracie prvky na školský dvor, ktoré vyšli samosprávu na približne 2 500 eur.

„Teší nás, že z účelovo viazaných peňazí sme si mohli zakúpiť nové hracie prvky, ktoré určite obohatia deti v pohybových aktivitách. Tieto prvky sú určené hlavne na lezenie a preliezanie, takže ich budeme využívať aj počas ranných hier a cvičenia v našej škôlke,“ vysvetlila Stela Mihálová, riaditeľka MŠ Obrancov mieru.

Zdroj: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …