pondelok - 22. apríla, 2024
, Echo heligónky 2016

Echo heligónky 2016

Štvrtý ročník nesúťažnej prehliadky heligonkárov z rôznych kútov Slovenska s poetickým názvom „Echo heligónky“ sa uskutoční 8. mája o 15.00 hod. v Kultúrnom dome vo Valči. Organizátormi podujatia sú Obec Valča, Miestny odbor Matice slovenskej vo Valči a Turčianske kultúrne stredisko v Martine.

Tohtoročné stretnutie milovníkov a priaznivcov heligóniek bude prebiehať v znamení vítania jari a prebúdzania sa prírody. Organizátori nenechávajú na náhodu ani výber a úpravu prostredia, kde sa podujatie uskutoční. Už tradične sa miestom konania stretnutia heligonkárov stane Kultúrny dom vo Valči, ktorý však bude na túto slávnostnú akciu náležite upravený. Už teraz sa môžete tešiť na slávnostne vyzdobené pódium pre účinkujúcich, ale najmä na úvodnú scénku v podaní folklórnej skupiny Valčianka. Sprievodným programom nedeľnej oslavy jari budú predajné stánky remeselníkov, ale i stánky s občerstvením.

, Echo heligónky 2016

Zdroj: turieconline.sk
Foto: oficiálny plagát, regionzilina.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *