nedeľa - 19. mája, 2024
, Ed Sheeran zbiera úspechy s jeho novým počinom No.6 Collaborations Project

Ed Sheeran zbiera úspechy s jeho novým počinom No.6 Collaborations Project

Spevák ED SHEERAN vydal 12. júla nový album  No.6 Collaborations Project, ktorý koncepčne nadväzuje na starší EP a ponúka skladby, kde hosťujú samé hudobné svetové špičky.

Neprešli ani dva týždne a už s ním zbiera rebríčkové úspechy. V Anglicku sa vyhupol hneď na dva vrcholy –  albumový aj singlový. Jeho novinka sa stala zatiaľ najrýchlejšie sa predávajúcim albumom v tomto roku na ostrovoch a jeho skladba Beautiful People sa dostala na vrchol singlového rebríčka. Okrem toho dve ďalšie skladby Take Me Back To London so Stormzym a Cross Mez nového  projektu sa prebojovali do TOP 5. Aby toho nebolo málo, Sheeran sa stal v mesačnej štatistike najpočúvanejším interprétom na Spotify. 69 miliónov poslucháčov si streamovalo jeho skladby, čo je takmer tretina z 217 miliónov užívateľov. Ako jednotka sa usadil aj v Amerike a samozrejme v mnoho ďalších krajinách vrátane Slovenska.

Žánrovo pestrú nahrávku dobre definujú skladby, zverejnené pred samotným vydaním albumu. Je to eklektický mix moderného popu, elektroniky, hip hopu, rocku a aj intímneho folku. Album zodpovedá všežravosti dnešnej zrýchlenej doby.

Novinka je predovšetkým prehliadkou hviezdnych spolupracovníkov ako Bruno Mars, Eminem, Skrillex, Travis Scott, Stormzy, Camila Cabello, 50 Cent, Meek Mill, Cardi B, Justin Bieber, Khalid, Chance the Rapper atď. Sú to držitelia cien Grammy, legendy, kritikou uznávané mená a aj miláčikovia užívateľov streamingových služieb. Spojením je osoba –  hlavný tvorca Ed Sheeran, ktorý patrí k ich obdivovateľom  a nadšene sleduje ich tvorbu. Pri príležitosti vydania albumu Sheeran zverejnil nové video Antisocial s Travisom Scottom, ktoré si môžete pozrieť vyššie.

Zdroj: Renáta Tomášová, WarnerMusic

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …