sobota - 15. júna, 2024
, Ešte nemáte program na sobotu? Príďte sa pozrieť na náš Martin očami turistu

Ešte nemáte program na sobotu? Príďte sa pozrieť na náš Martin očami turistu

V sobotu 20. februára sa pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov bude konať už po trinásty raz bezplatná prehliadka mesta s výkladom sprievodcu. Zraz na prehliadku je pred Kostolom sv. Martina (Námestie SNP oproti Prioru) o 14.00.

Počas dvojhodinovej vychádzky centrom sa účastníci dozvedia viac o histórii, ktorou sa toto mesto môže pýšiť. Trasa prehliadky začína pred kostolom sv. Martina, pokračuje okolo bývalej Tatra banky, 1. a 2. budovy Matice slovenskej, cez Hviezdoslavov park k Slovenskému národnému múzeu a končí na Národnom cintoríne. Cieľom prehliadok je prezentovať laickej verejnosti zaujímavú prácu sprievodcov cestovného ruchu a priblížiť účastníkom prostredníctvom výkladu sprievodcu zaujímavé miesta.

Svetový deň sprievodcov

Od roku 1985 je 21. február označený v kalendári ako Svetový deň sprievodcov. Práve na tento deň pripadá výročie založenia Svetovej federácie asociácií turistických sprievodcov (WFTGA).

Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu sa ako riadny člen WFTGA zapája do tejto aktivity každoročne od svojho vzniku. Sprievodcovia cestovného ruchu v tento deň sprevádzajú prehliadky bez nároku na finančný honorár.

Záujem o toto podujatie, ktoré je možné uskutočniť najmä vďaka aktívnemu prístupu samotných sprievodcov, zo strany verejnosti ale aj predstaviteľov samotných miest rastie.

zdroj: mojmartin.sk, slovakia.travel, cksip.sk

foto: panoramio.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *