piatok - 1. decembra, 2023
, Eufory chystá nový album. Zapojiť sa môžete aj vy

Eufory chystá nový album. Zapojiť sa môžete aj vy

Martinská metalová kapela Eufory nahráva nový, v poradí druhý album. Skupina by ho rada vypustila do sveta na niektorom z letných hudobných festivalov, no vás ako fanúšikov kvalitnej tvrdej muziky a samotného hudobného zoskupenia by rada zapojila do tohto procesu tiež.

Eufory zorganizovala crowdfundingovú kampaň, v ktorej môžete podporiť vznik nového albumu. Odmenou bude nielen nová hudba kapely Eufory ale v závislosti od výšky príspevku napríklad putovanie nového albumu do vašich rúk ešte pred oficiálnym vydaním, účinkovanie vo videoklipe, vinylová platňa, tričko, podpísaný plagát či ďalšie vychytávky. Ste verní fanúšikovia metalu a domácej hudobnej scény?

Chcem podporiť nový album Eufory

Zrod skupiny EUFORY, na ktorého počiatku stála bubeníčka Miriama Hodoňová ako zakladajúci člen kapely, siaha do roku 2009.  Post gitaristu obsadil jej brat Štefan Hodoň. Spočiatku prevládal úmysel, aby sa EUFORY formovala ako revivalová skupina, hrajúca prevažne skladby od legendárnych DEF LEPPARD. No príchodom skúseného speváka Ľuboša Senka v septembri 2009, ktorý vyplnil prázdne miesto za mikrofónom, sa kapela začala uberať cestou tvrdšieho soundu. Na prelome rokov 2009 a 2010 sa k utuženému jadru kapely pridal ďalší gitarista Ján Adámik. Skupina EUFORY zápasila s problémom obsadenia miesta basového gitaristu. Do EUFORY však prijal ponuku veľmi šikovný a cieľavedomý Aďo Benca. Začiatkom roka 2014  gitarista Jano Adámik po dlhom váhaní z kapely odchádza a prakticky ihneď ho na jeho poste nahrádza výnimočný a talentovaný Peter Drábik. Na jar 2014 sa kapely ujíma obetavý manažér Jarko Pliešovský a koncom toho istého roka sa k nemu pripája cieľavedomý manažér Štefan Dibdiak.

Viac o kapele: eufory.sk

Autor: Tatiana Paučinová

Webeditorka Rádia Rebeca. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

PETRA, PETRA spieva o nešťastnej láske

PETRA spieva o nešťastnej láske

Mladá, krásna a rocková, to je Petra Zubčáková alias PETRA vo svojom novom singli.  …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *