štvrtok - 23. mája, 2024
, Európsky týždeň programovania na SPŠ v Martine
programovanie

Európsky týždeň programovania na SPŠ v Martine

V súčasnosti sú digitálne zručnosti jednou zo základných požiadaviek lepšieho uplatnenia sa na trhu práce. Kódovanie je skvelým spôsobom, ako si vylepšiť pracovné vyhliadky. Tento týždeň prebieha európsky týždeň kódovania „Code Week“ od 10. do 18. októbra, do ktorého sa prihlásila aj Stredná priemyselná škola v Martine.

Na SPŠ Martin sa v rámci „Európskeho týždňa programovania“ uskutoční školské kolo súťaže ZENIT v programovaní 14. októbra a ZENIT Web dizajnér 15. októbra. Na Zenit v programovaní sa zo školy prihlásilo 5 študentov prevažne z 3. a 4. ročníka: Marek Beleščiak, Michal Matia, Dušan Ferenčik, Igor Novák, Benjamín Koša a Zoltán Žiak.

ZENIT web dizajnér sa zúčastnia najmä študenti z končiacich ročníkov, ktorí sa rozdelili po dvojiciach do dvoch súťažných tímov. Prvý tím je zložený zo študentov Mareka Beleščiaka a Mariána Beňačka, v druhom súťažnom tíme sa nachádzajú Andrej Rábek a Marek Školník.

Na hodinách informatiky si všetci študenti školy budú môcť otestovať svoje vedomosti z informatiky – absolvovaním IT FITNESS TESTu 2015, ktorý je súčasťou kampane Európskej komisie „eSkills for Jobs“. Kampaň je zameraná na podporu zvýšenia IKT zručností predovšetkým mladej generácie. Všetky informácie o teste sú zverejnené na stránke https://www.eskills.sk/.

Autor: Lenka Huňorová
Foto: pixabay.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *