sobota - 3. júna, 2023
, Exotické orchidey, mäsožravé rastliny či potvorky z potokov. Toto a viac objavíte na podujatí Človek a príroda
Foto: SNM

Exotické orchidey, mäsožravé rastliny či potvorky z potokov. Toto a viac objavíte na podujatí Človek a príroda

Naučte sa spolu s nami pestovať rastliny, rozoznávať huby a škodlivé invázne rastliny či vodný hmyz. Už po pätnásty raz sa v Múzeu slovenskej dediny stretneme pri poznávaní prírody. Na podujatie Človek a príroda Vás pozývame v nedeľu 8. septembra 2019 od 10.00 do 16.00 hod.

Malých aj veľkých zaujmú sukulenty, kaktusy a exotické orchidey, ktoré predstavia súkromní pestovatelia a návštevníkom zároveň dajú cenné rady pri pestovaní. Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín pripraví výstavu mäsožravých rastlín, ktorá bude spojená s predajom a pestovateľskou poradňou.

Živú prírodu priblíži aj poradenstvo pri využití bylín, tie liečivé si zároveň budete môcť kúpiť v bylinných zmesiach. Negatívne vplyvy rozširovania rastlín budú prezentované prostredníctvom poznávania inváznych rastlín. Tradične bude pripravená výstava aktuálne rastúcich húb s poradňou.

Živá výstavka Potvory z našich potokov predstaví obyvateľov – bezstavovce žijúce v tečúcich vodách našich tokov. Návštevníci si budú môcť z misky vytiahnuť živú vodnú „potvorku“ a prizrieť sa jej bližšie pod mikroskopom. Nemenej zaujímavé bude aj oboznámenie sa so zaujímavosťami a osobitosťami zo života hmyzu.

Svoju činnosť predstaví Správa Národného parku Veľká Fatra, pričom sa osobitne návštevníci dozvedia zaujímavosti z monitoringu veľkých šeliem a v predpremiére budú mať možnosť vidieť film o výskume a monitoringu medveďa hnedého.

Zaujímavú prednášku „Niektoré dlhodobé problémy ochrany ekosystémov v národných parkoch SR“ si pre návštevníkov pripravil známy znalec (nielen) turčianskej prírody Ján Topercer.

Pracovníci Správy Národného parku Malá Fatra pripravia pre návštevníkov rôzne aktivity a ekohry. Okrem iného priblížia chránené územia Slovenska či naučia, ako spoznávať dreviny podľa kôry a listov.

O 13.30 h. sa v kostole z Rudna budú konať ev. a. v. služby Božie.

Zdroj: Milena Kiripolská, SNM

 

, Exotické orchidey, mäsožravé rastliny či potvorky z potokov. Toto a viac objavíte na podujatí Človek a príroda

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

SNM, Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Netradičná noc, plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká návštevníkov Slovenského národného múzea v Martine …