piatok - 23. februára, 2024
, Exotické orchidey, mäsožravé rastliny či potvorky z potokov. Toto a viac objavíte na podujatí Človek a príroda
Foto: SNM

Exotické orchidey, mäsožravé rastliny či potvorky z potokov. Toto a viac objavíte na podujatí Človek a príroda

Naučte sa spolu s nami pestovať rastliny, rozoznávať huby a škodlivé invázne rastliny či vodný hmyz. Už po pätnásty raz sa v Múzeu slovenskej dediny stretneme pri poznávaní prírody. Na podujatie Človek a príroda Vás pozývame v nedeľu 8. septembra 2019 od 10.00 do 16.00 hod.

Malých aj veľkých zaujmú sukulenty, kaktusy a exotické orchidey, ktoré predstavia súkromní pestovatelia a návštevníkom zároveň dajú cenné rady pri pestovaní. Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín pripraví výstavu mäsožravých rastlín, ktorá bude spojená s predajom a pestovateľskou poradňou.

Živú prírodu priblíži aj poradenstvo pri využití bylín, tie liečivé si zároveň budete môcť kúpiť v bylinných zmesiach. Negatívne vplyvy rozširovania rastlín budú prezentované prostredníctvom poznávania inváznych rastlín. Tradične bude pripravená výstava aktuálne rastúcich húb s poradňou.

Živá výstavka Potvory z našich potokov predstaví obyvateľov – bezstavovce žijúce v tečúcich vodách našich tokov. Návštevníci si budú môcť z misky vytiahnuť živú vodnú „potvorku“ a prizrieť sa jej bližšie pod mikroskopom. Nemenej zaujímavé bude aj oboznámenie sa so zaujímavosťami a osobitosťami zo života hmyzu.

Svoju činnosť predstaví Správa Národného parku Veľká Fatra, pričom sa osobitne návštevníci dozvedia zaujímavosti z monitoringu veľkých šeliem a v predpremiére budú mať možnosť vidieť film o výskume a monitoringu medveďa hnedého.

Zaujímavú prednášku „Niektoré dlhodobé problémy ochrany ekosystémov v národných parkoch SR“ si pre návštevníkov pripravil známy znalec (nielen) turčianskej prírody Ján Topercer.

Pracovníci Správy Národného parku Malá Fatra pripravia pre návštevníkov rôzne aktivity a ekohry. Okrem iného priblížia chránené územia Slovenska či naučia, ako spoznávať dreviny podľa kôry a listov.

O 13.30 h. sa v kostole z Rudna budú konať ev. a. v. služby Božie.

Zdroj: Milena Kiripolská, SNM

 

, Exotické orchidey, mäsožravé rastliny či potvorky z potokov. Toto a viac objavíte na podujatí Človek a príroda

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …